2019 Yılında Kolay Taşıt Kredisi Veren Bankalar Nelerdir

Posted on


Günümüzde otomotiv sektöründe fiyatların yüksek bir hız ile yukarı yönde seyretmesi, peşin ve nakit şekilde otomobil alınabilmesini tüketici açısından olanaksız hale getiriyor.

2019 yılında özellikle de döviz kurlarındaki ciddi dalgalanma ve yükselme nedeni ile otomobil fiyatları açısından da ciddi bir artışa neden oluyor. Bu durumda tüketicilerin, otomobil satın alabilmek için kredi çekmek durumunda kalmasına neden oluyor.

Bankacılık sektöründe ise tüketicilere taşıt kredisi hizmetleri veriliyor. Bu şekilde tüketicilerin istedikleri otomobili, bankadan alacağı taşıt kredisi ile satın alabilmesi sağlanabiliyor.

Ancak ekonomi de yaşanan dalgalanmalar ve problemler nedeni ile tüm kredi hizmetlerinde olduğu gibi taşıt kredilerinde de bankalar tarafından önemli kriterler uygulanıyor.

Bu durumda tüketicilerin 2019 yılında kolay taşıt kredisi veren bankalar nelerdir araştırmasına yönlendiriyor.


Kolay Taşıt Kredisi Veren Bankalar Hangileri


Bankalar tarafından taşıt kredilerinde tüketicilerden garantör olarak bir adet kefil talep ediliyor. Kredi notunun yüksek olmasına karşın tüketicilerin ödeme konusunda garanti sunması yönünde çok sıkı bir politika izleyen bankalar, tüketicilerin alacakları otomobil için taşıt kredisi kullanabilmesini fazlasıyla zorlu hale getiriyor.

İşte bu noktada 2019 yılında kolay taşıt kredisi veren bankalar nelerdir sorusunun araştırılmasına neden oluyor. Tüketicilerin kolay şekilde taşıt kredisi alabilecekleri bazı bankalar bulunuyor.

Bu bankaların 2019 taşıt kredisi hizmetleri için uyguladıkları kampanyalar sayesinde kolay bir şekilde taşıt kredisi alınabiliyor. Türkiye’de taşıt kredisi için kefil istemeyen ve büyük kolaylık sağlayan bankalar arasında;


İŞ Bankası,
Yapı Kredi Bankası,
Akbank,
Halkbank,
Şekerbank,
TEB (Türkiye Ekonomi Bankası),
İNG Bank,
Fibabank,
Vakıfbank,


Gibi bankalar yer almaktadır. Tüketiciler, bu bankalar aracılığı ile daha kolay taşıt kredisi alabiliyor.


2019 Taşıt Kredisi Başvuruda Gereken Belgeler


Kolay taşıt kredisi veren bankalar ile daha uygun koşullarda araç sahibi olunabiliyor. 2019 yılında kolay taşıt kredisi veren bankalar nelerdir sorusunun yanıtı dışında kefil istemeyen bu bankalar tarafında talep edilen bazı belgeler bulunuyor.

Bu belgeler arasında;
Nüfus cüzdanı aslı veya onaylı sureti,
Gelir belgesi (veya maaş bordrosu),
Esnaflar için vergi levhası (ilaveten bankadan bankaya göre değişen özel belgeler),
İkinci el taşıtlarda ruhsat,
Daha önce satılan aracın noter onaylı satış sözleşmesi (varsa),
Proforma fatura,
Şeklindedir.

Yazımızı Paylaşmak İster Misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir