Kredi kartları

2019 Yılında Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme


Modern ekonomi sisteminde kredi kartları artık hayatımızın kaçınılamaz birer parçası haline geldi. Ekonomi sisteminde önemli bir paydaş olan kredi kartlarının kullanımı her geçen gün çok yüksek seviyeye çıkıyor.

Dünya genelindeki ekonomik sistemde ortaya çıkan olumsuz tablo Türkiye’ de de etkilerini somut bir şekilde gösterdiğinden yoğun kullanımın mevcut olduğu kredi kartlarında borçlanma durumunun da artışına neden oluyor. Kredi kartı borçlanmasında ve kredi kartı ödemelerinde yaşanan sorunlar nedeniyle 2019 yılında kredi kartı borcu taksitlendirme desteği sunuluyor.


Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır?


Kullandığınız kredi kartınıza ilişkin borcunuzu taksitlendirmek istiyorsanız, kullandığınız kredi kartınızın ait olduğu bankaya başvuru gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Örneğin Maximum kredi kartı kullanmakta iseniz 2019 yılında kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi için İş Bankası ile iletişime geçmelisiniz. Bu noktada banka ile olan iletişiminizi İş Bankası şubesi, İş Bankası internet bankacılığı veya İş Bankası Müşteri Hizmetleri aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.


Bu şekilde kredi kartınız için borç taksitlendirme talebini ilettiğinizde bankanız tarafından onay verilmesi durumunda belirlenecek yeni faiz oranları üzerinden yeni vade sayıları üzerinden borcunuzu taksitlendirebilirsiniz.

Ancak bankanız tarafından sunulan kredi kartı taksitlendirme seçeneklerinin size uygun olmaması, yüksek faizli olması durumunda ya da bankanız tarafından kabul edilmemesi durumunda ikinci bir alternatifiniz bulunuyor.

Çıkartılan yeni yasa kapsamında 2019 yılında hayata geçirilen Ziraat Bankası kredi kartı borç kredisi desteğine başvuru gerçekleştirebilirsiniz.


Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Faiz Oranları


2019 yılında kredi kartı borcu taksitlendirme işlemlerinizde bankanız tarafından uygulanabilecek tavan yani en yüksek faiz oranı Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından belirlenmiştir.

Buna göre Merkez Bankası 2019 tarafından belirlenmiş olunan kredi kartı borcu faiz oranı 2,25% olarak belirlenmiştir. Bununla birlikte kredi kartı gecikme faizi için belirlenmiş olan en yüksek faiz oranı ise 2,75% olarak belirlenmiştir.

Bununla birlikte Ziraat Bankası’ nın kredi kartı yapılandırma desteği kapsamında kredi kartınızın borcunu 1.10% faiz oranı ile 36 ay vadeyle ya da 1.20% faiz oranı ile 60 ay vade ile yapılandırabilirsiniz.

Böylelikle kredi kartı borcu yükünden önemli bir rahatlama ile kurtulabilirsiniz.

Yorum Yap