3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar
3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2019

Posted on

İçerisinde bulunduğumuz ekonomik koşullar tüketicilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak adına banka kredilerine yönlendirmektedir. Artan talep ve bankacılık istemindeki rekabet kredi ürünlerinde kampanyalara neden olmaktadır. Bankalar; Dosya masrafsız kredi, Faizsiz kredi ve Ertelemeli kredi gibi ürünlerle müşteri çekmeye çalışmaktadır. Bu yazımızda banka kredileri ve finans kuruluşlarının müşterilerine sunduğu 3-6 ay ertelemeli kredileri inceleyeceğiz.

Ertelemeli Kredi Nedir?

Ertelemeli kredinin amacı; banka veya finans kuruluşları aracılığıyla alınan kredinizin geri ödemesinin ilk taksitinin ödeme yapacağınız tarihten belirli bir süre için ileri bir tarihe ötelenerek ilk ödemenizin ötelenmesidir. Yeni iş kurduğunuzu ve çektiğiniz krediyi işleriniz rayına girene kadar ödemeye başlamak istemediğinizi düşünelim veya ev aldınız içine taşınıp kiradan kurtulmadan kredinizi ödemek istemiyorsunuz o zaman ertelemeli kredi tam sizin aradığınız araç olabilir.  Mesela çektiğiniz kredinin ilk ödeme tarihi 1 Temmuz olsun. Eğer 3 ay ertelemeli kredi kampanyası ile bu üründen faydalandıysanız ödemeniz 1 Ekim tarihinde başlayacak demektir. Böylece bu 3 aylık zaman diliminde işlerinizi rayına oturtmuş veya evinize taşınıp kirada derdinden kurtularak borcunuzu ödemeye başlayabilirsiniz.

3 Ay Ertelemeli Kredi
3 Ay Ertelemeli Kredi

Ertelemeli kredi nasıl uygulanmaktadır? Şartları Nelerdir?

Ülkemizde bankacılık işlemlerini Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) düzenlemektedir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun yönetmeliğine göre ihtiyaç, taşıt, konut gibi kredilerin tavan vade süreleri bulunmaktadır. Kurum bu süreleri çeşitli zamanlarda güncelleyebilmektedir.  Mesela şu an ihtiyaç kredilerinin sınırı son değişikle 60 aya uzatıldı. Siz 3 ay ertelemeli kredi kullandığınızda vade tarihiniz 3+60 Ay değil;  yine üst sınır olarak belirlenen 60 ay olacaktır. Yani siz ilk 3 ay için ödeme yapmayacağınızdan masraflar dahil borcunuz 60 aya değil 57 aya bölünecektir. 6 ay ertelemeli bir ihtiyaç kredi kullanırsanız borcu 6 ay sonra ödemeye başlayacaksınız fakat borcunuz masraflar dahil 54 aya bölünmüş olacak. Ayrıca bazı bankalar kampanya koşulları dahilinde ara dönemlerde de kredi erteleme fırsatı sunmaktadır.Bankalar Ertelemeli Kredi başvurusunda normal kredi başvurularında yer alan evraklar dışında evraklar istememektedir. Nüfus cüzdanınız, gelir düzeyinizi gösterir bordronuz ve birkaç adet fatura olacaktır. Tabi ki size kredinin çıkmasında bankacılık işlemlerinin çoğunda olduğu gibi kredi notunuzun iyi olması gerekecektir.

 Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2019

Sizler için bu sıralarda ertelemeli kredi veren bankaları sıralamaya çalıştık.

 1. Akbank:  3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi kampanyası bulunmaktadır. Bankanın Şubelerimizden, Akbank Telefon Şubesi’nden ve Akbank Direkt İnternet veya Mobil’den katılım sağlanabilmektedir. 50.000 TL ve erteleme dahil 60 ay vade sunmaktadır.
 2. QNB Finansbank: Bankanın internet sayfasından 35.000 TL ye kadar erteleme dahil 60 ay vadeli anında ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. 35.000 TL üstü başvurular için şubeye gitmeniz gerekmektedir.
 3.  Alternatif Bank:  3 ay ertelemeli kredi imkanı sunan banka başvuruları banka şubesinden almaktadır.
 4. İNG Bank : 3 ay ertelemeli 60 aya kadar vadeli ihtiyaç kredisi sunmaktadır.  
 5. Halka Bankası:  Hesaplı Evim Konut kredisi altında 120 ay vade ve ilk 3 ay erteleme fırsatı sunuyor.
 6. Vakıf Bank :  3 ay ödemesiz 60 ay vadeli 50.000 TL ye kadar ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Benzer koşullarla taşıt kredisi imkanı da sunulmaktadır.

Bankalar bu hizmeti rekabet ve müşteri memnuniyeti adı altında belli dönemlerde sunmakta olup; güncel kampanyaları sitemizden ve bankaların internet adreslerinden takip edebilirsiniz.

Ertelemeli kredi kampanyalarını nasıl takip edebilirim?

Bu kampanyalarda yararlanabilmek için reklamları, cep telefonu mesajları, ATM lerde çıkan uyarıları, internet bankacılığı reklamlarını, cep telefonu uygulamaları üzerinden takip etmeniz sizin için en kolay yol olacaktır.

4 thoughts on “3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2019

 1. Eşim deüç ay ertelemeli kredi almak istiyor. ancak Tarım kredisinden bu şekilde faydalanabiliyormuyuz. Bu konuda net bir bilgi var mı acaba

  1. Ertelemeli olarak tarım kredisi alınabilmektedir. Öncelikle Ziraat bankasından başlayarak incelemenizi tavsiye ederiz.

 2. Ertelenebilir krediler sadece memurlara veriliyormuş. Bende memurum bu şekilde kredi alabilmem mümkün mü acaba? Yeni kredilerde bu tür esneklik payı buluyor mu? Malum faizler düştü banka bu şekilde verirmi ki?

  1. Ertelemeli kredi kampanyaları halen devam etmektedir. Enpara’nın sunduğu kampanyaya göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir