800 Puana Kredi Veren Bankalar

Posted on

Bankacılık işlemlerinde kredi kullanmak istediğinizde karşınıza ilk soruşturulacak şey kredi notunuzdur. Kredi notu bankalar tarafından oluşturulan KKB Findeks tarafından belirlenir. KKB Findeks kredi notu skor oranınız şayet 800 puanlarda geziyorsa zamanında bankalar ile ciddi problemler yaşamışsınız demektir. 701 üstü veya 800 altında düşük nota sahip olan bireysel veya ticari müşterilerin bankalardan kredi çekmesi biraz banka müdürünün inisiyatifine kalmış bir durumdur. Muhtemelen bir çok banka müdürü de 700 veya 800 gibi kredi notu sahipleri için kendini riske sokup orta riskli gurup da yer alanlar için kredi onayı vermeyecektir. Tabi çok yüksek bir aylık düzenli gelire sahip değilseniz. Peki onlarca bankanın yer aldığı ülkemizde 800 puana kredi veren banka var mıdır ? Varsa bu imkanı nasıl sunmaktadır, gelin beraber bir bakalım.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Fibabanka’dan

Özellik ile bankacılık sektörüne yeni giren bankalar kendilerine müşteri çevresi edinebilmek adına bir çok kredi paketleri düzenlemektedir. Uygun faizli ve esnek geri ödeme seçeneklerinin bulunduğu bu kredi paketlerine istinaden bazende kredi notu düşük olanlara yani 800 ve altında yer alanlar için ihtiyaç kredisi olanakları sunmaktadır. Bilindiği gibi kredi notu 800 ve altında olanlara hemen hemen bir çok banka kredi imkanı sunmamaktadır.

Bu neden dolayı boşta kalan bireysel yada ticari müşteriyi kendilerine bağlamak isteyen bankalar ara sıra uyguladıkları kampanyalar ile kredi vermektedir. Fibabanka’ da bu imkanı sunan bankaların başında gelmektedir. Kefil şartı ile size 10,000 TL kadar krediyi 24 vadeli yani 2 yıl geri ödemeli olarak sunan Fibabanka sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar arasında ilk göze çarpan finansman gurubu olarak yer almaktadır. Şayet KKB değeriniz 800 puan ve onun altında ise mutlaka Fibabanka’ ya bir danışın deriz.

Başka Nereden Kredi Alabilirsiniz?

Diyelim ki Fibabanka veya diğer bankaların kredi kampanyalarından yararlanarak ihtiyacınız olan krediyi alamadınız. O zaman size yol BDDK bünyesinde faaliyet gösteren senet ile kredi veren Faktoring firmalarına veya ikrazat firmalarına gözükmektedir. Fakat bunların faiz oranları yüksek olmasından dolayı, fazlasıyla tercih edilmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir