Akbank EFT Saatleri ve EFT Ücretleri Detayları

Posted on

EFT işlemi, bir bankadan farklı bir bankaya gönderilen para transferleri olarak bilinmektedir. Hesap numarası ve IBAN ile yapılan gönderimler, bu kapsama girmektedir. Akbank EFT işlemi ile gönderilen para hedef bankaya ulaşmadan önce ilgili bankanın bir çalışanı tarafından detaylı olarak denetlenir, herhangi bir usulsüzlük ya da bir ters durum yoksa, gönderim onaylanır.

Gönderdiğiniz tutarın alıcıya aynı gün ulaşmasını istiyorsanız Akbank’ın aktif ettiği EFT saatleri içerisinde gönderimler yapmanız gerekmektedir. Aksi halde gönderdiğiniz ücret bir sonraki iş günü ilgili banka çalışanının onayına sunulacak ve doğal olarak ertesi gün mesai saatleri içerisinde para hesaba geçecektir.

Akbank EFT Saatleri

Akbank üzerinden EFT işlemlerinizi sabah 09.00 ile akşam 17.00 saatleri arasında kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu saat aralığında EFT işlemlerinizi gerçekleştirdiğiniz günün devamında ilgili bankanın hesabına sorunsuz geçer. Yapacağınız EFT işlemleri genellikle 5 ile 10 dakika arasında gerçekleşirken, bu süre bankanın yoğunluğuna göre genel olarak 30 dakikaya kadar ulaşım sağlamaktadır.

para transferiniz banka yetkilileri tarafından mutlaka yapılacaktır.

Akbank eft gönderim ücretleri

2019 yılı EFT ücretleri aşağıdaki gibidir.

Şubeden EFT İşlemi : 60 TL

Mobil Şubeden EFT gönderme ücreti: 6 TL

İnternet Şubesi EFT ücreti: 6 TL

ATM üzerinden İşlemlerde:  15 TL

Gönderilen EFT’nin Hesaba Ulaşmaması

Eğer sizler Akbank üzerinden EFT saatleri içerisinde EFT yaptınız fakat para karşı kişiye ulaşmadıysa, yüksek ihtimalle karşıdaki kişinin hesap bilgilerini yanlış yazdınız demektir. Paralar karşıdaki kişiye gönderilirken, Müşteri adı soyadı tam olarak yazılmalıdır, banka ve (ilçe) şube kodu doğru girilmelidir. Tüm bunlar girilmiş olsa dahi, TC kimlik numarası bazı bankalarda zorunlu olmasa da, EFT işleminin onaylanma aşamasında herhangi bir sorun teşkil etmemesi için, girmenizi öneriyoruz.

Tüm bunlar doğru ise, karşı bankanın (yani alıcının) kendi bankasıyla ilgili sorunu olup olmadığını detaylı olarak kontrol ettirmesi gerekiyor. Şunu unutmamalıyız ki, bu işlemler her ne kadar tamamen sanal bir ortamda gerçekleşiyor gibi görünse de, tamamen çalışanlar tarafından onay alınarak yapılmaktadır. Yani hata payı %1 de olsa vardır. Bu durumu da göz önüne alarak, mutlaka bankalar ile detaylı şekilde görüşmenizi öneriyoruz. Yanlış gönderilen EFT’ler, genel olarak banka kaynaklı oluyor.

Akbank EFT Sorgulaması Yapmak İstiyorum

Akbank 2019 yılı EFT sorgulaması yapmak için, ilk olarak karşı banka ile detaylı şekilde görüşmenizi öneriyoruz. Transferini gerçekleştirdiğiniz para ise, karşı taraftaki bankanın havuzunda bekletiliyor olabilir. Durum böyle ise banka yetkilileri ile görüşmeniz durumunda, para anında havuz sisteminden çıkarılacaktır. Bu durumda banka yetkilileri ile görüşerek paranın hesaba aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Buna karşılık gönderilen para hala hiçbir şekilde karşı hesapta görülmüyorsa, aynı şekilde banka ile görüşmeniz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir