Akbank Kredi Notu Öğrenme

Posted on

Akbank Kredi Notu Öğrenme işlemi Direkt Mobil uygulaması sayesinde oldukça hızlı ve basittir. Yapmanız gereken tek şey Akbank Direkt mobil uygulamasını, telefonunuzun uygulama marketinden indirmek. Daha fazla ayrıntı vermeden önce kredi notu öğrenmenin ne kadar önemli olduğunu ve hayatınızın hangi alanlarında lazım olabileceğini sizlere aktarmak istiyoruz.

Bugün herhangi bir GSM operatörünün mağazasına giderek taksitli telefon almak istediğinizde sizin kredi notunuza bakacaklardır. Akbank kredi notu öğrenme sayesinde kredi notunuzu öğrenebileceğiniz gibi, tüm bankalarda ki ürünlere, limit bilgilerine, gecikmede ki ödeme sayılarına ve bunun gibi bir çok veriye erişebilirsiniz. Bu işlem için Akbank Direkt mobil uygulaması sizlere yetiyor.

Kredi Notu Neden Önemlidir?

Yukarıda da değindiğimiz gibi yakın zamanda bir çok sektör kredi notunuza göre işlemler yapacak. Şu an için bile bankalardan kredi çekememenizin nedenleri arasında gelen kredi notu yakın zamanda örneğin dükkan açmak istediğinizde de karşınıza çıkacak. Dükkan kiralamak istediğinizde ev sahibi sizden kredi notunuzu isteyecek. Dükkana vadeli mal almak istediğiniz de toptancı sizden kredi risk raporunuzu isteyecek. İş yerinize yatırım yapmak istediğinizde şu anda bankalardan kredi çekmek istiyorsanız da kredi notunuz düşükse bu gerçekleşmeyecektir. Bunun gibi sayısız örnekler çoğalarak ilerleyen dönemler de karşınıza çıkacak. O nedenle kredi notu önemlidir ve mutlaka güncel olarak yüksek tutulmalıdır. Bunun için de borçlarınıza sadık kalmalı ve gecikmeye düşmeden ödemelisiniz.

Akbank Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Akbank kredi notu öğrenme için öncelikle Akbank müşterisi olmanız ve Direkt mobil uygulamasını telefonunuza yüklemeniz gerek. Uygulama menüsüne Direkt mobil şifreniz ile girdikten sonra menü içerisinde yer alan Başvuru ve Nakit İhtiyaçlarım menüsünden Risk Raporu sekmesine tıklamalısınız. Belli bir ücret sizden istenebilir ki zaten ücretsiz kredi notu öğrenme mümkün değil, kampanya dönemleri hariç. Kampanyayı da sadece Findeks yapmaktadır, BkmEkspress ile kredi notu öğrenme kampanyası sürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir