Anında Onaylı Kredi
Anında Onaylı Kredi

Anında Onaylı Kredi Veren Bankalar 2019

Posted on

Kredi çekmek için bankaya gidip çeşitli evrak ve kefil aradıktan sonra kredinin çıkmasını beklemektense bugünlerde telefonumuza gelen bir mesajla belli limitlerde krediye başvurabiliyoruz. Anında onaylı kredi adı altında tarafımıza sunulan hizmetten nasıl faydalanabiliriz? Anında kredi için neler yapmalıyız? Anında kredi veren bankalar hangileri ve şartları neler?

Anında kredi nedir? Nasıl kullanılır? Limitleri ne kadar?

Kredi ihtiyacı olan kişilerin başvuruları ya banka şubesi aracılığı ile ya da bankanın genel merkezi tarafından bazı koşullar göz önünde bulundurularak değerlendirilmeye alınır. Bu aşamada aslında ön onaylı kredi bankanın genel merkezinin belli koşulları değerlendirerek müşterilerine sunduğu bir hizmettir. Her anında onaylı kredi başvurusunun hemen onaylanarak işleme alınacağını düşünmek yanlış. Aslında bankalar bunu gelişen teknolojik altyapı ve bankacılık sistemi sayesinde yapabiliyorlar. Attığınız bir mesajla TC Kimlik Numaranız üzerinden banka hesaplarınızın, harcamalarınızın, ödemelerinizin, gelirinizin takip edildiği bir sistem yardımıyla müşterilerin bilgilerine ulaşarak krediye uygun olup olmadığı hızlıca inceleniyor.

Banka ödeme geçmişiniz, borç ödeme düzeni ve borçlarınız, kredi notunuzu inceliyor ve ödeme geçmişiniz iyiyse, düzenli ödemelerinizde sıkıntılarınız yoksa belirlediği limitlerde ve gelir oranınıza göre kredinizi onaylıyor. Aslında sistemde krediye uygunluğunuz sorgulanıyor fakat ya siz başvurmadan bu işlemler yapılıp ve bir kontrolden geçmiş oluyorsunuz.

Siz başvuru yapmadan hizmet ayağınıza geliyor. Fakat ödeme düzensizliği gibi bazı durumlarda başvurunuz kabul edilmeye bilir veya istediğiniz limitlerde kredi kullandırılmayabilirsiniz. Bu başvurular genelde SMS kanalıyla olurken ATM ve internet/mobil şube üzerinden de gerçekleştirilebiliyor. Başvurunuzun cevabı genelde bir iş günü içerisinde sonuçlanarak doğrudan hesabınıza havale veya EFT yolu ile yatırılmakta. Kesin onaylı kredi bir ihtiyaç kredisi olarak değerlendirildiğinden mevzuat gereğinde bu günler için 75.000 TL ile sınırlı.

Tabi ki bu limitler ödeme süresi mevzuatta yapılan değişikliklerde değişikliğe uğrayabileceği için güncel bilgiler bankaların internet sitelerinden takip edilebilir. Ayrıca bankaların çoğu bu hizmeti verse de her banka belli dönem ve kampanyalar ile vade süresi ve limit konusunda farklılık göstermekte.

Anında Onaylı Kredi Veren Bankalar
Anında Onaylı Kredi Veren Bankalar

Anında onaylı kredi veren bankaları inceleyelim (2019)

Her banka belli dönem ve kampanyalar ile vade süresi ve limit konusunda farklılık gösterdiği unutulmamalıdır. Bugün itibariyle güncel olan bankaları sizin için sıraladık;

1-QNB Finansbank: Bu bankadan TC Kimlik Numarası, Doğum Tarihi ve cep telefonu numarası girerek bankanın internet sayfasından 35.000 TL ye kadar 60 ay vadeli anında ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

2- Garanti BBVA: Yine internet sayfasından veya banka müşteri iseniz internet şubesi aracılığıyla; TC Kimlik Numarası cep telefonu numarası ile 60 ay vadeli 50.000 TL kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

3-ING: TC Kimlik Numarası, Doğum Tarihi ve cep telefonu numarası girerek bankanın internet sayfasından 60 ay vadeli anında ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

4- Denizbank: Bankanın internet şubesinden TC Kimlik Numarası, cep telefonu numarası ile 60 ay vadeli 55.000 TL kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

5- Akbank: Akbank direk kredi adı ile TC Kimlik Numarası, cep telefonu numarası ile 60 ay vadeli 40.000 TL kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

6- Yapı Kredi: Mobil ve internet üzerinden banka müşterisi olmayan kişilere 30.000 TL ye kadar banka müşterilerine 75.000 TL ye kadar krediyi 60 ay vade ile sunmaktadır.

7- İş Bankası: İşçe, İnternet Şubesi veya Bankamatikten 40.000 TL tutar ve 60 ay vadeye kadar hizmet sunmaktadır.

8- Ziraat Bankası: İnternet şubesi aracılığıylaTC Kimlik Numarası, cep telefonu numarası ve gelir bilgisi girilerek 60 ay vade ile 30.000 TL limitli kredi hizmeti sunmaktadır.

9- Vakıfbank Bankası: 60 ay vade ile 30.000 TL limitli kredi hizmeti sunmaktadır.

10- Halk Bankası: İnternet şubesi, mobil ve SMS aracılığıylaTC Kimlik Numarası, cep telefonu numarası ve gelir bilgisi girilerek 60 ay vade ile 15.000 TL limitli kredi hizmeti sunmaktadır.

Anında onaylı kredi dikkat edilmesi gerekenler

Aslında ihtiyaç kredinizin anında karşılanması için; anında kredi, direkt kredi, hızlı kredi gibi isimler ile bankalar tarafından sunulan bir hizmettir. Bu sistem ihtiyaç kredisinin belli bir vade ve maksimum limit belirlenerek bankacılık sistemindeki verileriniz üzerinden daha hızlı bir şekilde kredi hizmetinden faydalandırılmanızı amaçlar. Bu krediye başvurmanız kredinin illa size verileceği anlamına gelmez ve buradaki para limitleri şahsi bilgileriniz gelir durumunuza göre farklılıklar gösterebilmektedir. Ayrıca yukarıda size öne çıkan kredi fırsatlarını bugünkü limit ve vade süreleri ile bankaların siteleri üzerinden hazırladık. Bankaların her dönem ve kampanyada değişiklik göstereceğini unutmayıznız.  

3 thoughts on “Anında Onaylı Kredi Veren Bankalar 2019

  1. Anında onay veren bankalar düzgün hesapları olanlaradır kesin. Bize kredi falan veren yok. Ama bir umut işte devamlı deniyoruz. Birgün ya çıkarsa 🙂

  2. Benim daha önce kara listede adım vardı ama yaklaşık 8 ay önce bu hesapları hep kapattım.Şimdi başvuru yapsam bende alabiirmiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir