Araç Kiralama Şirketleri için KOSGEB Destekleri Nedir?

Posted on

Turistik bölgelerde araba ihtiyaçlarından dolayı, özellikle turizm alanlarına birçok rent a car firması açılmıştır. Büyük şirketlere filo olarak araç kiralama firmaları kurmak isteyen bireylerimize dahil olmak üzere sektör içinde yer edinmiş tüm kobi’lerimiz devlet tarafından KOSGEB ile destek vermektedir. Peki bu sektöre ait teşvik eden bu destekler nasıl veriliyor?

Yeni Girişimciler İçin Sağlanan Oto Kiralama Desteklemeleri

İster turistlik bir mevkide rent a car kuracak olun veya Türkiye sınırları içinde herhangi bir ilimizde veya ilçemizde bu sektör için adım atacak olun ” Yeni Girişimcilik Destek Programı ” içinde yer alan tüm desteklerden yararlanabileceksiniz. Hibe ve faizsiz krediler ile oluşan bu program işletmenin ilk açılış masrafları ile daha sonra doğacak olan giderleri için sizlere ekonomik anlamda ciddi destekler vermektedir. Başvuru şartların sağlanması durumda kadın veya erkek durumu gözelikmeksiniziz imkanlar için aranan ilk şart Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi derslerine katılım göstererek ” Girişimcilik Sertifikası ” almanızdan geçiyor. İsmi sürekli olarak medyada da olan bu kapsamı, sizlerde tamamen ücretsiz olarak görebileceksiniz. Şimdi bu eğitimlerin nasıl olduğu hakkında sizlere bilgiler verelim.

Eğitim Başvuruları Nasıl Yapılır?

Şayet büyük bir ilde yaşıyorsanız, bu destek programlarına herhangi bir ücret vermeden katılabilirsiniz. Ama bizim sizlere tavsiyemiz, bir çok yeni girişimcinin de uyguladığı önemli bir taktik olan, düşük nüfuslu illerde eğitim almanızdır. Nede olsa eğitim için girişimciden ikametgah belgesi aranmadığına göre ve bu kursların toplam 4 gün sürdürğünü de görmektedir ve bence sizlere söylediğim bu taktik, aslında büyük oranda önem arz etmektedir. Üstelik eğitimlere 1 gün gelemeyecek olmanızda eğitim görevlisi tarafından emin olun ki normal karşılanacak ve hiç bir problem ortaya çıkmayacaktır. Eğitimin ardından bilindiği gibi destekler verilmektedir. Oto kiralama alanında verilen destekler hakkında detaylı bilgi için, Kosgeb’i ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir