Askere Kredi Kartı Veren Bankalar

Posted on

Vatani görevlerini yerine getirmek için uzun bir dönem başka şehirlere giden gençlerimiz, bilindiği gibi bazı ihtiyaçlar ve gereksinimler içerisinde girmektedirler. Böyle durumda askerlik sürecince bazı gereksinimler ve ihtiyaçlar da eş zamanlı olarak ortaya çıkar. Anne ve babalar askere giden çocuklarına nakit yardımı yaparlar yalnız bu nakit yardımları çoğu zaman yetişmeyebilir. Bu konuda en büyük yardımı, Ziraat Bankası askere sunmuştur. Bu konuda askerlerden herhangi bir belge istemeden, kredi kartı olanağı vermektedir. Doğal olarak askerler ihtiyaçlarını sorunsuzca gidermiş ve kredi kartı ile birlikte gereksinimlerine de bazı çözümler bulmuştur.

Ziraat Bankası asker kredi kartı

Ziraat Bankası’nın birey odaklı projeleri devam etmiş ve son olarak askerler üzerinde bazı uygulamaları aktif etmiştir. Ziraat Bankası bu konuda herhangi bir resmi açıklama yapmamış olsa da, gelen resmi bir karar ile aktif edeceğini bizlere duyurmuştur. Bu projeye göre ,askerlik hayatına devam eden askerler, erler ve rütbeliler, kredi kartları alabilme şansına sahip olacaklardır. Diğer bankalar gelir belgesi olmadan kredi kartı olanağı sunmazken, Ziraat Bankası bu imkanı sonuna kadar vermektedir. Geçen günlerde de bu konuda bir açıklama yapılmış fakat üzerinden herhangi bir soru sorulmadan, iptal edildiği gündeme gelmişti. Ziraat Bankası bu kolaylığı yakın bir tarihte sunacaktır ve bu projeyi hayata geçirmesi, askerler için pekçok olanağı içerisinde barındıracaktır diyebiliriz.

Askere giderken kredi kartı borcu dondurulabilir mi?

Bankalar borç dondurma konusunda, sert tutumuna hiçbir şans vermeden devam etmektedir. Bu konuda eğer askere gidiyorsanız, borç dondurma başvurusunu yapabilirsiniz. Fakat bankalar bunu asker olsanız bile kabul etmezler ve böyle bir ihtimal söz konusu bile olamaz. Bu durumda askere gitmeden önce, tüm borçlarınızı mutlaka ödemenizi öneririz. Aksi durumda eve geldiğiniz zaman, icra memurları kapıya dayanmış olabilir ve mal varlığınıza tamamen el koyulmuş olabilir Ufak borçlar bile bu tür sorunların ortaya çıkasına neden olmaktadır. Borçlarınızı ihmal etmeyin ve askere gitmeden önce mutlaka ve mutlaka kapatın.

Asker kaçağı iken kredi kartı kullanma

Askere gitmemek için kaçak konumda bulunuyorsanız, tüm işlemlerinizi dikkatli şekilde yapmanız gerekiyor. Çünkü devlet bu konuda tam kapsamlı çalışmalar yapıyor ve bankalar da buna destek veriyor. Asker kaçağı olduğunuz zaman eğer kredi kartı kullanırsanız, kısa süre içerisinde sizleri askere alabilirler. Doğal olarak kendinizi bir anda askeriye birliğinde bulabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için doğal olarak askere bir an önce gidin fakat gitmek istemiyorsanız da, kredi kartı kullanımı hiçbir şekilde yapmayın.

Askere kredi kartı ne zaman verilecek?

Aslında bunun net bilgisi, Ziraat Bankası tarafından bizlere kısa bir zaman önce verilmişti. Olayın üzerinden çok uzun bir süre geçmemesine rağmen tekrar gündeme gelmiş ve asker kredi kartı mevzusu herkesin dilinde dolaşmaya başlamıştı. 2018 yılında tahmini olarak asker kredi kartı Ziraat Bankası tarafından verilmeye başlanacak ve verilirken de hiçbir şekilde ekstra belgeler istenmeyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir