Banka Döviz Hesapları

Posted on

Dövizlerde meydana gelen dalgalanmalar, bir çok bireyin döviz alım-satım yapmasına ve kar sağlamasına yardımcı olmuştur. Döviz satın alımı yaparken ya da bir döviz satarken dikkat edilmesi zorunlu hususlar vardır. Bankaların da döviz alım-satım işlemlerinde bazı uygulamalar geliştirdiğini sizlere söyleyebilir ve banka döviz hesaplarını önerebiliriz. Bankaların döviz hesaplarını açmak oldukça kolay ve ufak bir işlem gerektirir. Döviz alım-satım işlemlerini açmış olduğunuz döviz hesapları üzerinden 7  gün 24 saat boyunca yapabilirsiniz.

Uygun Kurla Döviz Almak

Bankalardan uygun kurla döviz almak istiyorsanız , bankaların çalışma saatleri içerisine alım yapmanız gerekiyor. Alım saatleri bu saatlerdir ve bu saatlerde genel olarak düşüş gözlenir. Bankalar çalışma saatleri dışında ve hafta sonlarında, oranları çok yüksek tutarlar. Piyasa açıldığında dövizin durumuna göre zarar etmek istemeyen banka işlem saatleri dışında dövizi piyasa değerinden yüksek fiyattan satmakta ve düşük fiyattan almaktadır.

Döviz Hesapları Nasıl Açılır?

Döviz alım-satım işlemlerinizi bankalar aracılığı ile hızlı bir şekilde yapmak istiyorsanız, döviz hesabı açmanızı şiddetle öneririz. Bu işlemi en yakın banka şubenize gitmenize gerek kalmadan internet bankacılığını kullanarak yapabiliyorsunuz. Tek yapılması gereken işlem, online bankacılığa giriş yapmak ve devamında döviz hesap açma işlemini gerçekleştirmektir. Hesabınız anında açılarak kullanıma hazır hale gelecektir. Bunun dışında döviz hesaplarınızı, banka müşteri hizmetlerini arayarak da gece gündüz yapabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine bağlanmak da, sizlerin işlem süresini bir hayli hızlandıracaktır.

Döviz Hesapları Ücretli Midir?

Döviz hesaplarını açmak için, aranan herhangi bir ek şart, istisnai durum ya da ücret yoktur. 24 saat boyunca online hizmetleri kullanarak bu hesaplarınızı aktif edebilirsiniz. Buna ek olarak hesaplar için ekstra bir ücret talebi yapılmıyorken, aidat gibi durumlar da söz konusu değildir. Hesabınızda işletim ücreti varsa, yalnızca o ücret alınmaya devam eder.. Alım-satım oranları, bankalar tarafından belirlenir ve alım-satım arasında fark onların karıdır. Doğal olarak döviz hesaplarını da bizlere ücretsiz olarak sunarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir