Bankalardaki kişisel verilen güvenliği yeni yönetmelik 2020
Bankalardaki kişisel verilen güvenliği yeni yönetmelik 2020

Bankacılık Sektöründe Önemli Değişiklikler Yapıldı! Yeni Uygulamalar 1 Temmuzda Başlıyor!

Posted on

İşlem kolaylığından ziyade güvenilirliği ön planda tutabilmek adına bankacılık sektöründe önemli değişiklikler yapıldı. Bu değişiklikler sayesinde bankacılık sektörü artık yeni bir döneme geçiyor.

Yapılan bu değişikliklerin beraberinde bankalar müşterilerine bilgilendirme mesajları göndermeye başladı. Yapılan değişikliklerin beraberinde artık hesap özeti, ekstre ve dekont gibi bilgiler SMS ya da e-posta yoluyla bankalar tarafından müşterilerine gönderilmeyecek Bankacılık sektöründe yapılan bu düzenlemelerin uygulamaya geçiş tarihi ise 1 Temmuz olarak belirlenmiş durumda. İşte habere ilişkin olarak diğer detaylar..

Bankacılıkta Yeni Dönem 1 Temmuzda Hayata Geçiyor!

Güvenilirliği ön planda tutmak adına yapılan değişiklikler ile birlikte bankacılıkta yeni dönem 1 Temmuz itibariyle başlıyor. Bu düzenlemelerin hayata geçmesiyle birlikte bankalar tarafından müşterilerine iletilen hassas ve sır niteliğinde olan her türlü bilgiler elektronik bankacılık tarafından gönderilecek. Hesap özeti ve dekont gibi önemli bilgiler bankalar tarafından müşterilerine e-posta ya da SMS yerine artık yalnızca elektronik bankacılık üzerinden gönderilecek.

İşlem kolaylığının yanı sıra güvenilirliği daha da üst düzeyde tutabilmek adına hayata geçirilecek olan yeni dönemle birlikte artık güvenlik daha sağlam bir hale gelecek. Bankaların bilgi sistemleri ve elektronik bankacılık hizmetleri için yönetmeliğe uygun olarak artık müşterilerin önemli bilgileri güvenliğin ön planda olması nedeniyle elektronik bankacılıktan gönderilecek.

1 Temmuz tarihi itibariyle banka müşterilerinin hesap özeti ve dekont gibi bilgi gönderim işlemleri işlem kolaylığından ziyade güvenilirliği daha üst noktaya çıkarmak adına bankacılıkta yeni bir döneme geçiliyor. Güvenilirliğin öncelikli hale getirildiği yeni düzenlemeler beraberinde hesap özeti ve dekont gibi bilgiler artık müşterilere SMS ya da e-posta yoluyla müşterilere iletilmeyecek.

Bu kapsamda kesintisiz bankacılık işlemlerinin devam etmesi açısından elektronik bankacılık ile yani daha güvenli iletişim kanalları ile sağlanacak. Böylelikle de müşteriler hesap özeti ve dekont gibi bilgilere erişmek istedikleri zaman internet bankacılığı üzerinden işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilecekler. Böylelikle de müşteriler artık bu bilgilerine eskiden olduğu gibi SMS ve e-posta yollarıyla ulaşmak yerine yalnızca internet bankacılığı üzerinden ulaşabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir