Binance Coin Nedir?
Binance Coin Nedir?

Binance Coin Nedir?

Posted on

Binance Coin, Binance borsasında yer alan Ethereum ve Blockhain tabanlı bir sanal paradır. Binance platformu ICO başlangıcından BNB tokenlerini kullanmakta ve BNB müşterileri için oldukça cazip fiyatlar sunmaktadır.

Binance kuruluşundan çok az bir süre geçmesine rağmen büyük kripto para borsalarının içine girmeyi başardı. Binance o kadar hızlı bir yükseliş göstermiştir ki 2018 senesinin ilk çeyreğine baktığımızda 148 yıllık bir geçmişi olan alman bankasından çok daha fazla kar etmiştir ve her geçen gün bu karı da daha fazla artmaktadır.

Binance’in bu kadar popüler bir hale gelmesinin sebeplerinden biri ise BNB tokenlerinin alımında ve satımında oldukça indirimli fiyatlar sunmasıdır. Binance kullanıcıları için BNB ile işlem ücretlerinde birinci yılda yarısı ikinci yılda çeyreği üçüncü yılda %12,5 dördüncü yılda ise %6,75 indirim imkanı sunmaktadır. Böylece Binance kullanıcılarını BNB kullanması yönünde cazip fırsatlar ile teşvik etmektedir. Binance kripto para borsasında BNB çiftleri ile birçok kripto paranın alınıp satılması konusunda olanak sağlamaktadır. Ancak fiyat para birimi alım satımlarında aynı olanağı sağlamamaktadır. Ayrıca Binance platformu yapılan token listelemeleri ve çekme gibi diğer tüm işlemlerde BNB kabul edilmekte. Binance platformunun bizzat kendine ait olan ICO düzenleme formu da bulunmakta.

Başlangıç olarak BNB için toplam iki yüz milyon adet olarak belirlendi. Tokenlerin yarısı ise Binance ICO suna satıldı. Geri kalanının %40 ı Binance ekibine ve son kısmı ise melek yatırımcılara verilmiş durumda. Birçok büyük yatırımcı ise hiç zaman kaybetmeden paralarını BNB ye yatırdı. Ünlü yatırımcı ve Bitcoin’in CEO’su Roger Ver de bu yatırımcılar arasında yer almakta.

BNB tokenlerinin neredeyse tamamının Binance borsası üzerinden işlem gördüğünü söyleyebiliriz. Kullanıldığı alan Binance platformu olduğu için bunun da oldukça normal karşılanması gerekmekte. Binance borsası üzerinden sadece BNB tokenleri değil, BTC, ETH, BCH ve daha birçok coin alma fırsatınız bulunmaktadır.

Ayrıca Binance üzerinden birçok kripto parayı BNB ile almanız da mümkün. Özellikle sürekli olarak al sat yapıyor iseniz BNB token vazgeçilmezleriniz arasında olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir