Bitcoin’nin Avantajları
Bitcoin’nin Avantajları

Bitcoin’in Avantajları ve Dezavantajları

Posted on

Bitcoin’in Avantajları nelerdir?

Ödeme Özgürlüğü

Dünyanın neresinde olursanız olur her saati, anında herhangi bir para alıp göndermek münkündür. Banka tatili gibi bir sıkıntı veya sınırlar yoktur. Zorunlu kılınmış herhangi bir limit yoktur. Bitcoin kullanılılarına paralarını tümü ile paralarıni istediği gibi kullanma imkanı tanımaktadır.

Düşük Ücretler

Bitcoin ödemeleri şuan ya da hiç ödeme yapılmadan çok makul ücretleri ile gerçekleştirilmektedir. Kullanıcılar işlemlerine bu ücreti de dahl ederek ağ tarafından işlem onay hızını artırıp, öncelik sağlama imkanına sahipler. Ek olarak o an gerçekleşmiş işlemlere yardımcı olan bir işlemcileri de bulunmaktadırlar. Bitcoinleri yasal olan para birimlerine çevirebilir ve bu gelirleri doğrudan mağazanın banja hesabı günlüğünde biriktirir. Bitcoin tüm servisleri paypal yada kredi kartı gibi ödeme seçenekleri ile çok düşük işlem ücretleri ile önerebilmekte.

Güvenlik ve Kontrol

Bitcoin kullanııları işlemler için tam kontrole sahiptirler. Diğer ödeme yöntemlerinde başınıza gelebilecek herhangi bir istenmeyen veya habersiz bir ödemenin mağaza tarafından alınması imkansız hale gelmiştir. Bitcoin ödemelerinde bulunacak olan işlemlere kendi kimlik belgenizi göstermeye ihtiyaç duymadan da yapılabilme imkanı sunmaktadır. Bu kimlik hırsızlıklarına karşı alınmış olan güçlü bir güvenlik önlemidir. Bitcoin kullanıcıları ayrıca bitcoini şifreleyerek veya yedekleme alarak koruma imkanına sahiptir.

Bitcoin’in dezavantajları nelerdir?

Kabul Edilme Oranı

Birçok kişi hala bitcoinin ne olduğundan habersizdri. Her gün birçok işletme bitcoin borsasına adım atarak kullanıyor ve çeşitli avantajlarından faydalanıyor. Ancak bu liste hala da çok kısa ve ağ etkisi ise faydalarının artması için uzamak zorundadır.

Devam Eden Geliştirmeler

Bitcoin yazılı aradan uzun seneler geçmiş olsa da hala beta sürümündedir ve birçok kişi ile tamamlanmamış özellikleri geliştirmektedir. Yeni araç, özellikler ve servislerin birçok tarafından kullanılması ve de daha güvenli bir bitcoin için geliştirmeye devam edilmektedir. Bunlardan bazıları ise şimdilik herkese uygun değildir. Birçok bitcoin işletmesi hala çok yeni ve sigorta sunamıyorlar ve bitcoinin gelişmekte olmuş olduğu bir yazılım diyebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir