Borç Transfer Kredisi Nasıl Alınır?

Posted on

Tüm borçları tek bir banka çatısı altında toplama yani borç transfer kredi ile, 2019 yılında borçlarınızı tek bir bankaya toplayabilirsiniz. Kredi borçlarının transferi olarak da bilinen borç toplama kredisi hakkında, sizlere detaylı bilgiler sunacağız. Borç transfer kredileri hakkında merak ettikleriniz için yazımızı okuyabilir ve bilgileri aldıktan sonra, borç transfer kredilerini alabilirsiniz. Borç transfer kredisi nedir? Borç transfer kredisi nasıl alınır?

Borçlarımı Tek Bankada Toplamak İstiyorum

Tüm kredi borcunu bir tek bankada toplamak isteyenler için, elbette çok güzel imkanlar veriliyor. Farklı bankalardan almış olduğunuz kredi kartları ve ihtiyaç kredileriniz biriktiyse aynı zamanda hem ödemesi hem takip etmesi zorlaştıysa sizde bu krediden faydalanabilir ve borçlarınızı tek bir bankada birleştirebilirsiniz. Her banka farklı tutumlar gösterebilir ve bu yüzden bizzat banka yetkilileriyle görüşmenizi ve durumunuzu izah etmenizi öneririz.

Tüm Kredilerimi Aynı Banka Üzerinde Birleştirmek İstiyorum

Tüm kredileri bir tek bankada toplamak istediğiniz yani tek bir bankayla çalışmak istediğiniz durumu, banka tarafından değerlendirilmektedir. Yani sizlerin ne gibi amacı olduğunu öğrenmek isterler.  Hatta her bankanın tutumu farklı olacağından tercih edeceğiniz banka size parayı ödemek yerine, EFT yaparak bu kredileri kendileri tamamen kapatmak isteyecektir. Sizin bunu öngörüp önceden teklifte bulunmanız, bu krediyi gerçekten kredi borçlarınızı kapatmak niyetiyle aldığınızı gösterecektir.

İsterseniz banka yetkililerini ikna edebilmek için başvurusu esnasında kredi kullandırma kapama işlemini onlara devir edebileceğiniz, gerekli EFT talimatlarını verebileceğinizi belirtmenizde yarar vardır. Zaten size kredi çıkıyorsa o bankadan direk olarak gerekli EFT talimatını verip bütün bankalardaki borçlarınız ödeyebilme imkanınız olduğunu söylemek isteriz. Borç transfer kredisini borç transfer kredisi yapan özelliği is, elinize parayı almadan bankanın size ait tüm borçları kapatmasıdır. Yani zaten kredisi onaylanan herkes, bu imkanlardan yararlanabilir.

Başka bir yolundan bahsedecek olursak eğer, aylık kredi taksiti ödemelerinizin toplam tutarı belgelenebilir gelirinizin %50 sini geçmiyorsa, borç transferi yapmadan kredi çekerek borçlarınızı tek kaleme kadar düşürebilirsiniz. Ayrıca yeni ödeme planları oluşturabilir ve bu sayede kredi ödemelerinizi aydan aya düzenli olarak ödeyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir