Genel

Borsadan para kazanmak isteyenlere öneriler

Herkes zengin olmanın ve aynı zamanda bu zenginliğin kolay yoldan olmasını arıyor. Bizi piyangoyu tuturmaya yönelik çalışmaların olduğunu biliyoruz ve bunu ayağımıza bekliyoruz. Bazen bazı insanlar piyangoyu tuttursa da, eline geçen para yetmiyor ve daha çoğunu istiyor. İnsanoğlu doyumsuzdur diye bir söz var. Bu sözü boşuna dememişler oysaki.

Başarıya ulaşma görevimizde genelde aradığımız ve kullanabileceğimiz en güçlü şeyler ilk olarak zaman konusu ve diğer konu ise faizin büyüsü. Düzenli yatırım yapmak, gereksiz yere finansal risk almaktan kaçınmak ve paranızın önünüzdeki yıllar boyunca sizin için para kazanmasına izin vermek, söz gelimi paradan para kazanmak ciddi gelirler elde etmenin kesin bir yoludur. İşte borsada yatırım yapacaklara para kazanmaları için güzel öneriler.

Duygularınızı mutlaka kontrol edin

Borasada kâr elde edemeyen ve kısa sürede satış yapanların sıkıntısı, duygularına yenik düşmeleridir. Kısa vadede şirketlerin fiyatları tüm yatırımcıların duygularıdır gibi bir cümle kurabiliriz. Yatırımcıların büyük çoğu bir şirket için üzüntüye girer ve duygularına hakim olamazsa, şirketin hisse fiyatları düşer ve aynı şekilde yatırımcıların çoğunun bir şirkete beslemiş olduğu pozitif duygular ise, hisse senedi fiyatlarını yukarı çıkarır.Bu yüzden duygularınızı kontrol altına almanızı öneririz.

Uzun Vadede yatırımlar yapın ve hedefleri buna göre devam ettirin

Yatırım yapmaya başlamadan önce amaçlarınızı ve aynı zamanda yatırdığınız parayı ne zaman çekeceğini unutmayınız. Eğer yatırmakta olduğunuz parayı kısa bir zamanda çekecekseniz, ona göre yatırımlar yapın va vadeyi kısa tutun; borsa her an bir yerden patlak vermeye ve kötü gidişata meyilli bir sistem olduğu için, paranızın hiçbir şekilde garantisi yoktur. Bu yüzden vadeleri uzun tutun.

Risk durumlarını devamlı olarak göz önünde bulundurun

Risk toleransı denilen şey ise, insanın kendi risk tanımına bağlı bir durumdur. Örneğin yirminci yüzyılın başında arabaya veya uçağa binmek o zamanlarda risk görülen bir durumkeni şuan bambaşka bir boyutta. Hatta tam tersine bugünün insanı ata binmeye alışık olmadığından günümüzde ata bindiğinizde attan düşmeniz veya atın sizi üzerinden atması çok daha yüksek bir risktir. İşte bu noktada borsada risklerin olduğunu unutmayın.

Yorum Yap