Çiftçilere Devlet Destekli Hibe Kredisi

Posted on

Kosgeb Ülkemizde bir çok alanda vatandaşlarımıza imkanlar sunmaktadır. Kosgeb tarım ve hayvancılığı geliştirmek üretimde verimlilik ve süreklilik sağlamak için çiftçilere hibe ve kredi desteği sağlamaya başladı.  Çiftçilere 30 bin lira kredi ve hibe desteği sağlanacak.

KOSGEB Çiftçi Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kosgeb tarım ve hayvancılıkla uğraşan  çiftçiler desteklenmek amaçlanmaktadır. Aşağıdaki alanlarda uğraşan çiftçiler desteklenmektedir.

1- Tarım ve ormancılık makinelerinin imalatı

2- Tarımsal ham maddelerin, canlı hayvanların, tekstil ham maddelerinin ve yarı mamul malların satışı ile ilgili aracılar

3- Tarımsal ham madde ve canlı hayvanların toptan ticareti

4- Tarımsal amaçlı makine ve ekipmanlar ile aksam ve parçalarının toptan ticareti

5- Tarımsal makine ve ekipmanların kiralanması ve leasingi

6- Et ve kümes hayvanları etlerinden üretilen ürünlerin imalatı

7- Bitkisel ve hayvansal sıvı ve katı yağların imalatı

8- Hazır ve çiftlik hayvan yem imalatı

9- Canlı hayvan ve hayvan yemi toptan ticareti

Kosgeb Çiftçi Desteği

KOSGEB Çiftçi Desteği Başvurusu

Kosgen kredisinden faydalanabilmek için bazı koşulları yerine getirmeniz gerekiyor. Kosgeb kredisi alabilmek için kosgeb destekli girişimcilik kurslarına müraacat etmeniz gerekir. Kurs sonunda katılım belgesi alarak bu belgenizle ve projenizle birlikte bankaya gidip destek hibe kredinizi çekebilirsiniz.

30 bin TL faizsiz genç çiftçi kredisi başvurusu

Tarım bakanlılığı genç çiftçilerimize desteklemek amacı ile 30 bin TL faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Bu kredi çiftçilerimizin ihtiyacı olan alet ve makine alımları için geçerli olacak faizsiz çiftçi kredisi başvuruları Tarım ve kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından desteklenen bölgelerde geçerli sayılmaktadır. İmzalı olarak yayımlanan genç çiftçilere 30 bin TL faizsiz kredi genelgesini alarak müracatlarını yapabilirler.

Kosgeb kredisini almak için çiftçilerin mutlaka kırsal alanda nüfusu 20 bini geçmeyen bölgede yaşıyor olması gerekir. Kosgeb kredisi almak için 18 yaşından büyük 41 yaşından küçük olmalıdır. Kosgeb kredisi için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması şarttır. Daha önce bakanlığın düzenlemiş olduğu destek kredilerden almamış olması gerekir. Herhangi bir örgün eğitimde okuyor olmamak, vergi mükellefi olmamak şartı ile bu krediye müracat edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir