Cryptonex Coin Nedir?
Cryptonex Coin Nedir?

Cryptonex Coin Nedir?

Posted on

2017 yılının Ekim ayında duyurulan Cryptonex bir kripto para birimidir. Dünyada yer alan 1500’den fazla kripto para biriminden bir tanesi olmasının dışında farklı özellikleri ile öne çıkar. Blockchain altyapısını CNX, merkezsiz bir şekilde çalışır. Bu kripto paranın ana hedeflerinden bir tanesi dünyadaki alışverişlerde kullanılan ödeme yöntemlerini daha da geliştirmektedir. Kullanılacak yeni sistemde çok daha düşük ödeme komisyonlarının verilmesi hedeflenir.

Cryptonex Coin Nasıl Çalışır?

Cryptonex sosyal medya ve diğer sosyal platformlar üzerinde de geçerlidir. Farklı bir çalışma prensibine sahip olan CNX, buralarda kişilerin para kazanmasına olanak sağlar. Bunun için ise bir takım şartların yerine getirilmesi gerekir.

Cryptonex Coin Fiyatları ve Gelecekteki Durumuna Dair Görüşler

2017 yılının son dönemleri kripto para piyasasının en fazla dalgalandığı dönemlerdir. Bu dalgalanmalar 2018 yılının ilk aylarına da sıçramış fakat daha sonra paralar genel olarak daha yatay bir seyir izlemeye başlamıştır.

2017 yılının Ekim ayında dolaşıma giren CNX ilk olarak 2,80 dolar civarındaki bir fiyat ile satılmaya başlanmıştır. Borsalarda işlem görmeye başlamasıyla birlikte çok sert bir düşüş yaşamış ve 1,19 dolar seviyelerine kadar gelmiştir. Fakat kısa sürede yeniden toparlanarak eski seviyesine gelmiştir. Dolaşıma sokulduğu tarihten itibaren sürekli dalgalı bir seyir izleyen CNX en yüksek seviyesini 2018 yılının Ocak ayının sonlarında görmüş ve fiyatı 10 doları aşmıştır. Fakat daha sonra yeniden düşmüş ve dalgalı bir seyir izlemeye devam etmiştir. 2018 yılının Haziran ayında yani günümüzde ise 3,85 dolar seviyesinden işlem görmektedir.

Cryptonex Coin Nasıl Alınır?

Cryptonex alabilmek için bu kripto paranın işlem gördüğü sanal borsaların bilinmesi gerekir. Yakın zamanda kullanıma girmesinden dolayı çok fazla borsada yer almayan bu para YoBit ve HitBTC gibi yerlerde işlem görmektedir.

Yukarıda bahsedilen sanal borsalardan CNX alabilmek için buralarda hesap açılması ve açılan hesaba Bitcoin gönderilmesi gerekir. Çünkü gerçek para ile alım yapılamayacağı gibi diğer kripto paralarla da alım yapılamaz. Bitcoin kullanılarak ilgili menülerden CNX alımı ya da satımı yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir