Decentraland Coin Nedir?
Decentraland Coin Nedir?

Decentraland Coin Nedir?

Posted on

Decentraland bir kripto para birimi olup kısaltması MANA şeklindedir. Bu para biriminin en önemli özelliklerinden bir tanesinin Ethereum blokçuları olarak kendini adlandıran bir grup tarafından yoğun olarak desteklenmesidir. MANA kullanıcılarına yeni bir uygulama ya da içerik oluşturma fırsatı vermekte ve böylece kullanıcılar bunlar üzerinden de para kazanabilmektedir. Bunun dışında normal yatırım yapılarak da kar elde edilmesi mümkündür.

MANA açık artırma özelliği ile de kullanıcılara farklı bir avantaj sağlar. Bu açık artırmalara girebilmek için bir miktar MANA verilmesi gerekir. Daha sonra buradan yapılan işlemlerle birçok eşyanın hatta evin bile alınması mümkündür.

Decentraland Coin ve Prototip Uygulamaları

MANA tarafından kullanıcılara verilen içerik ve uygulama üretme imkânına ait prototipler bulunmakta ve bunlar halka açık durumdadır. Burada sanat, eğlence, sağlık ve benzer alanda uygulamalar ya da içerikler geliştirilebiliyor.

Geliştirilen uygulama ve içeriklerin diğer kullanıcılarla olan etkileşimleri kazanılan paraların miktarını doğrudan etkilerken kullanıcılar diğer geliştiricilerle de burada etkileşim halinde olabiliyor.

Decentraland Coin Nereden Alınır?

İlk olarak 2017 yılının Eylül ayında dolaşıma giren MANA henüz bir yaşını doldurmuş değildir. Fakat buna rağmen çok sayıda sanal borsada işlem görmeye başlamıştır. Geliştirilebilir olması bunun en önemli nedeni olarak gösterilmektedir.

MANA Binance, OKEx, TOPBTC, Huobi, Bittrex ve KuCoin gibi önemli sanal borsalarda işlem görmektedir. Kullanıcılar buralardan MANA alabilirler. Ülkemizdeki yatırımcılar genel itibari ile KuCoin ve Binance’yi nispeten daha fazla tercih etmektedir.

Bu sanal borsalardan alışveriş yapabilmek için farklı bir hesaptan Bitcoin alınması ve buradaki hesaba gönderilmesi gerekir. Böylece Bitcoin kullanılarak MANA alınabilir. Ayrıca Ethereum da birçok sanal borsada geçerlidir ve bununla da aynı işlem yapılabilir.

Decentraland Coin Fiyatları

MANA ilk olarak 0,025 dolardan satışa sunulmuş olup borsalarda işlem görmeye başlamasıyla fiyatında önemli bir artış meydana gelmiştir. 2017 yılının sonu ile 2018 yılının başında meydana gelen dalgalanmada fiyatı en yüksek seviyeyi görmüştür. Bu dönemde fiyatı yaklaşık 10 kat artmış ve 0,25 dolar seviyesini aşmıştır. Daha sonra ise fiyatı düşmüştür, şuanda 0,10 dolar seviyesinden işlem görmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir