Genel

Denizbank Açıkdeniz Şifresi Nasıl Alınır

Denizbank da internet bankacılığı ve mobil bankacılık platformları üzerinde kaliteli uygulamaları yürüten bankalardan en gelişmiş olanı olup, müşterilerden ilk kez internet bankacılığı kullanacakların, Açık deniz şifresi alması gerekmektedir. Ancak şifre alma işlemi bakıldığı kadar kolay değildir. Sizlere bu yazımızda  Denizbank internet bankacılığı şifresi nasıl alınır ve kurulum nasıl yapılır soruları hakkında cevaplar vereceğiz.

Çok Kısa Sürede Şifre Nasıl Alınır?

Şifre alma işlemi denildiğinde zaman müşteri hizmetlerini aramak veya bankalarda sıra beklemek gibi bir ifade söylemek çok yanlış olur. Yani Denizbank’ta bunların hiçbirine gerek yoktur. Bankanın internet sitesine girerek sadece birkaç adımda Açık Deniz şifresi almanız mükündür.

Yapmanız gereken ilk işlem, Denizbank ‘ın internet sitesi olan www.denizbank.com adresine girip ve burada bulunan sağ üstteki İNTERNET BANKACILIĞI GİRİŞ bölümün hemen altındaki “KULLANICI OLUŞTUR” bölümüne tıklamak olacaktır. Buraya tıkladıktan sonra karşınıza açılacak ekranda; sizden bazı özel bilgileri istenecektir Bu bilgiler Denizbank bankamatik ya da kredi katı bilgilerinizdir ve mutlaka doğru girmenizi öneririz.

Kişisel bilgiler doğru girilmelidir

Bu bilgileri girerken hata yapmayaya özen göstermeniz gerekiyor. Bu bölümde sizlerden sırasıyla; banka ya da kredi kartı numarası, hemen altında numarası girilen kartın şifresi ve yine aynı kartın üzerinde yer alan kart son kullanım tarihi gibi bilgiler sitenir. Bu bilgileri girdikten sonra DEVAM butonuna tıklayarak bir sonraki aşamaya geçiş yapılır.

DEVAM dedikten sonra bankada kayıtlı olan cep telefonuna kısa bir onay mesajı gönderilir. Bu mesajı da önümüzdeki ekrana girerek, artık şifre belirleme ekranı gelir ve Burada güvenli bir şifre belirledikten sonra yine ek olarak Denizbank tarafından şifremizin oluşturulduğuna dair bir mesaj gelecektir. Böylelikle Denizbank internet bankacılığı Açık Deniz şifresi oluşmuş olur.

Yorum Yap