Genel

Denizbank Açıkdeniz Şifresi Nasıl Alınır?

Denizbank ta internet bankacılığı ve mobil bankacılık platformları üzerinde kaliteli uygulamaları yürüten bankalardan en gelişmiş olanı olup, müşterilerden ilk kez internet bankacılığı kullanacakların, Açık deniz şifresi alması gerekmektedir. Ancak şifre alma işlemi bakıldığı kadar kolay değildir. Sizlere bu yazımızda  Denizbank internet bankacılığı şifresi nasıl alınır ve kurulum nasıl yapılır soruları hakkında cevaplar vereceğiz.

Çok Kısa Sürede Şifre Nasıl Alınır?

Şifre alma işlemi denildiği zaman müşteri hizmetlerini aramak veya bankalarda sıra beklemek aklınıza gelebilir.Fakat Denizbank’ta bunların hiçbirine gerek yoktur. Bankanın internet sitesine girerek sadece birkaç adımda Açık Deniz şifresi almanız mükündür.

Yapmanız gereken ilk işlem, Denizbank ‘ın internet sitesi olan www.denizbank.com adresine girip ve burada bulunan sağ üstteki İNTERNET BANKACILIĞI GİRİŞ bölümün hemen altındaki “KULLANICI OLUŞTUR” bölümüne tıklamak olacaktır. Buraya tıkladıktan sonra karşınıza açılacak ekranda; sizden bazı özel bilgileri istenecektir Bu bilgiler Denizbank bankamatik ya da kredi katı bilgileriniz ve mutlaka doğru girmenizi gerekmektedir.

Kişisel bilgiler doğru girilmelidir

Bu bilgileri girerken hata yapmamayaya özen göstermeniz gerekiyor. Bu bölümde sizlerden sırasıyla; banka ya da kredi kartı numarası, hemen altında numarası girilen kartın şifresi ve yine aynı kartın üzerinde yer alan kart son kullanım tarihi gibi bilgiler istenir. Bu bilgileri girdikten sonra DEVAM butonuna tıklayarak bir sonraki aşamaya geçiş yapılır.

DEVAM dedikten sonra bankada kayıtlı olan cep telefonuna kısa bir onay mesajı gönderilir. Bu mesajı da önümüzdeki ekrana girerek, artık şifre belirleme ekranı gelir ve Burada güvenli bir şifre belirledikten sonra yine ek olarak Denizbank tarafından şifremizin oluşturulduğuna dair bir mesaj gelecektir. Böylelikle Denizbank internet bankacılığı Açık Deniz şifresi oluşmuş olur.

Yorum Yap