Genel

Denizbank MediaMarkt’dan Cep Telefonu Alma

Devlet tarafından BDDK destekli yapılan son düzenlemeler ile birlikte “kredi kartına taksitle telefon”  imkanı beklentisi maalesef boşa çıkmış ve akıllı telefonlara taksit yasağı devam etmiştir. Bu durum karşısında ise bir çok tüketici çareyi ihtiyaç kredisi kullanarak telefon alma yolunda bulmuştur. Bir çok teknoloji market, kredi kartına taksitle telefon yasağının devam etmesi dolayısı ile ciddi oranda kar düşüşleri yaşamış ve zarar noktasına gelmişlerdir. Bankalar ile çeşitli anlaşmalar yaparak tüketicilere taksitle alışverişin önünü açmak isteyen bu teknoloji marketlerinden bir tanesi de Media Markt olup, Denizbank işbirliği ile ihtiyaç kredisi adımını kullanarak taksitle telefon alma şansını tüketiciye sunmuştur. Peki, tüketicinin en çok merak ettiği Denizbank Media Markt Taksitle Telefon Kredisi Nasıl Alınır?

Denizbank MediMarkt Taksitli Telefon Alma

Denizbank ve Media Markt işbirliği ile başlatılan kampanya 3500 TL altı telefonlarda 12 ay, 3500 Tl üzeri telefonlarda 6 ay vade seçeneği ile ihtiyaç kredisi çekerek taksitle telefon alma imkanı tüketiciye sağlanıyor. Bunun için tüketicilerin SMS ile kredi başvuru yapması ve telefonlarını mağaza içerisinde iken yanında bulundurmaları gerekiyor. Başvuru ise şu şekilde olmaktadır.

KREDIM yazarak bir boşluk bıraktıktan sonra Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranız eşliğinde 3280 numarasına mesaj atmanız gerekiyor. Hemen ardından Denizbank tarafından size kredi cevabınız iletiliyor. Olumlu sonuçlanan kredi başvuruları ardından telefonunuz ile birlikte mağaza içerisinde bulunan kredi standından istediğiniz telefonu taksitle alma konusunda yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz.

Denizbank MediaMarkt Taksitle Telefon Alma İşlemleri

İhtiyaç kredisi başvurunuz Denizbank tarafından onaylandığı takdirde isterseniz nakit olarak isterseniz kredi kartı kullanarak alışverişinizi tamamlıyorsunuz. Aldığınız fatura örneği ile en yakın Denizbank şubesine giderek kredinizin başvurusunu tamamlıyorsunuz. Aldığınız telefonu kredi kartı ile tek çekim olarak ödemiş iseniz, kredi tutarınızdan telefon tutarı kadar çekilen tutar ödenerek kalan kısım size nakit olarak veriliyor veya hesabınıza aktarılıyor. Bu noktada kredi çektiğiniz tutar kadar alışveriş yapma zorunluluğunuzun olmaması dikkat çekicidir. Bu sebepten dolayı, yazdığımız kredinin insanlar tarafından sıklıkla alındığını aktarmak isteriz. Genel olarak işlenen süreçler de basittir ve telefon kredileri hızlıca veriliyor.

Yorum Yap