Dosya masrafı almadan kredi veren bankalar

Posted on

Bankaların birçoğu kredi verirken genel olarak dosya masrafı almaktadır. Dosya masrafı almadan kredi veren bankalar ise, faizleri yükselterek bu parayı karşılamaktadır. Bankanın dosya masrafı almaması; İleride dosya masrafı iadesi gibi birçok yasal durumu ortaya çıkarabilir. Bazı bankalar ise, dosya masraflarını 50 lira, 100 lira gibi çok küçük rakamlara düşürerek, tüketiciden masraf alınmış olsa da, meblağının küçük olması sebebiyle, ileride iade için başvuruda bulunmayacağını hesap ederek direkt vermektedir.

İstatistiklere göre 500 TL dosya masrafı olan kredinin masraf iadesi için başvuru yapan tüketici sayısı %90 iken, 60 lira dosya masrafını iadesini isteyen tüketici sayısı %40 seviyelerinde seyir almaktadır. Dosya masrafsız kredi veren bankalar için, bu durumun geçerli olmadığını sizlere aktarmak isteriz. Çünkü mortgage ve konuttan alınan masraflar bir hayli yüksek tutarlardadır.

Dosya masrafsız kredi veren bankalar

DenizBank: Hem faizsiz hem dosya masrafı olmadan krediler, Denizbank’ta Evet doğru duydunuz. Sizler üzerinize ait 2 adet otomatik ödeme talimatı vererek, 1000 TL’ye kadar ihtiyaçlarınızı masraf ödemeden alabilirsiniz. 12 ay vade ile alacağınız bu kredinin aylık geri ödemesi 83,33 TL’dir. Bu kredinin başvuru için DenizBank şubesine gitmeniz gerekiyor

Halk Bankası: Kredi tahsis ücteri vermeden almak istediğiniz kredi için %1,30 faiz oranı gibi bir rakam karşımıza çıkıyor. 48 aya kadar vade ile bu krediyi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası: Kredi tahsis ücreti alınmadan ziraat bireysel ihtiyaç kredilerinizi sizlere en yakında bulunan şubeden alabilirsiniz. İstihbarat ve haberleşme komisyonu alınmaksızın kredi miktarı müşterilerin taleplerine göre verilmektedir.

CEPTETEB: Bütün ihtiyaçlarınız için CEPTETEB bireysel ihtiyaç kredileri, daima bir adım öndedir. %1,39 gibi düşük faizli masrafsız kredileri kısa süre içerisinde çekebilirsiniz. 3-48 ay vade aralığında geri ödemelerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz

Bu bankalar ise binde 5 tutar almaktadır. Aktif Bank, Akbank, Garanti Bankası, ING, Odeabank, Türkiye İş Bankası, Türkiye Finans, VakıfBank ve Yapı Kredi bankası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir