Bankalar

Döviz hesabından hesap işletim ücreti almayan bankalar

Bilindiği üzere bankalar, bireylerin nakitlerini sakladıkları, alım-satımlarını yaptıkları ve aynı zamanda maaşlarını çekmiş oldukları, özel kuruluşlardır. Yani bankalar bizlerin nakit konusunda en büyük güvencesidir. Ayrıca bankalar sadece Türk Lirası değil de, diğer ülke para birimlerini baz alarak da hesaplar açmaktadır. Diğer ülkelerin para birimleri ile alışveriş yapabilmek için, genelde tercih edilen kavram döviz hesaplarıdır.

Aslında genel olarak bu hesaplara, Döviz Hesapları denmektedir. Birçok birey döviz hesaplarını yatırım yapmak için tercih etmektedir. Bu hesaplar vadesiz Döviz hesapları olarak da bilinmektedir. Yani bu hesaplar üzerinden döviz alım-satım yaparak, kar sağlayan birçok birey vardır. Fakat en çok sorulan sorulardan bir tanesi de, hangi bankaların bu döviz hesapları için, hesap işletim ücreti almadığıdır. Sizler için döviz hesaplarında, Hesap işletim ücreti almayan bankalar’ı araştırıp, detayları yazımıza aktardık.

  • Enpara Döviz Hesabı

Enpara.com kısa bir zaman önce bizlere katılmış  ve QNB Finansbank destekli bir kuruluştur. Son zamanlarda hesap işletim ücret, havale/eft vb gibi ek ücretleri almaması konusunda, birçok birey bu kuruluşun hesaplarını kullanmaya başlamıştır. Enpara.com döviz hesapları konusunda da bir farklılık yaratarak, hesap işletim ücreti konusunda büyük bir fırsat sunmayı başarmıştır. Bu hesaplardan hesap işletim ücreti alınmadığı gibi, 1 dolarda bile işlemler yapabilmektesiniz. Enpara ile her bir döviz çeşidinden birer tane olmak kaydıyla; TL, USD ve EURO cinsinden farklı hesaplar açabilirsiniz.

  • Yapı Kredi Nuovo

Nuovo projesi adı altında, Yapı Kredi bankası adeta bir yenilik vermiştir diyebiliriz. Yapı Kredi bankası bilindiği üzere hesap işletim ücreti konusunda oldukça sert bir tutum gösteren bankadır. Yani bu ücreti kesinlikle alıyor. Fakat hesabınız Nuovo hesabı ise, bu ücreti verme gibi bir zorunluluğunuz asla yoktur. Yani bu hesapta hiçbir şekilde hesap işletim ücreti alınmıyor diyebiliriz.

  • CEPTETEB

Teb bankası mobil bankacılığı geliştirmek ve kullanıcı sayısını arttırmak için, CEPTETEB uygulamasını son derece gelişmiş bir şekilde sunmuştur. Mobil uygulama ile hesap açarsanız ve bu hesap da döviz hesabı olursa, hiçbir şekilde ekstra ücret ödemesi yapmazsınız. Yani 1 Euro, 5 Euro gibi ufak tutarlarda bile alım yapabilir ve uygun oranlardan satışını gerçekleştirebilirsiniz.

OTOMATİK ÖDEME VERİP, HESAP İŞLETİM ÜCRETİNDEN KURTULMA!

Eğer sizlerin aktif olarak bir bankada hesabınız varsa ve ek olarak bu hesabın üzerinde döviz hesabı açmak istiyorsanız, hesap işletim ücreti ödemesi yapmak zorunda değilsiniz. Yani bankaya giderek 1-3 adet otomatik ödeme talimatı verirseniz (Elektrik, su, internet, telekom vb) sizlerden  döviz hesabı için hesap işletim ücreti alınmaz. Yani otomatik ödemeyle hesap işletim ücreti açığını tamamen kapatmış olursunuz. Ayrıca hatırlatmak isteriz ki otomatik ödeme talimatı vermek, sizlerin kredi notunuza da yüksek derecede katkı sağlayacaktır. Her banka bu olanağı sağlar ve döviz hesabı açtığınız banka ile detaylı olarak görüşmenizi öneririz.

Yorum Yap