Döviz Hesabından Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Posted on

Bilindiği gibi bankalar, bireylerin nakitlerini sakladıkları, alım-satımlarını yaptıkları ve aynı zamanda maaşlarını çekmiş oldukları, özel kuruluşlardır. Yani bankalar bizlerin nakit konusunda en büyük güvencesidir. Ayrıca bankalar sadece Türk Lirası değil, diğer ülke para birimlerini baz alarak da hesaplar açmaktadır. Diğer ülkelerin para birimleri ile alışveriş yapabilmek için, genelde tercih edilen kavram döviz hesaplarıdır.

Aslında genel olarak bu hesaplara, Döviz Hesapları denmektedir. Birçok kişi döviz hesaplarını yatırım yapmak için tercih etmektedir. Bu hesaplar vadesiz Döviz hesapları olarak da bilinmektedir. Yani bu hesaplar üzerinden döviz alım-satım yaparak, kar sağlayan birçok kişi bulunmaktadır. Fakat en çok sorulan sorulardan bir tanesi de, hangi bankaların bu döviz hesapları için, hesap işletim ücreti almadığıdır. Sizler için döviz hesaplarında, Hesap işletim ücreti almayan bankaları araştırıp, detayları yazımıza aktardık.

Öncelikli olarak maaş hesabınızın bulunduğu bir çok banka maaş hesabınızın yanında yatırım araçları olan döviz hesaplarında da hesap işletim ücreti tahsil etmemektedir.

  • Enpara Döviz Hesabı

Enpara.com bankacılık sektörü göz önüne alındığında kısa bir zaman önce bizlere katılmış  ve QNB Finansbank destekli bir kuruluştur. Son zamanlarda hesap işletim ücret, havale/eft vb gibi ek ücretleri almaması konusunda, birçok birey bu kuruluşun hesaplarını kullanmaya başlamıştır. Enpara.com döviz hesapları konusunda da bir farklılık yaratarak, hesap işletim ücreti konusunda büyük bir fırsat sunmayı başarmıştır. Bu hesaplardan hesap işletim ücreti alınmadığı gibi, 1 dolarda bile işlemler yapabilmektesiniz. Enpara ile her bir döviz çeşidinden birer tane olmak kaydıyla; TL, USD ve EURO cinsinden farklı hesaplar açabilirsiniz.

  • Yapı Kredi Nuovo

Yapı Kredi Bankasının hesap işletim ücretleriyle ilgili sert tutumu bilinmekle birlikte, Nuovo hesabı ile bu sert tutuma bir nebzede olsa bir esneklik kazandırdığını söyleyebiliriz. Nuovo hesabı açtırdığınız da hesap kesim ücreti verme gibi bir zorunluluğunuz asla yoktur. Yani bu hesapta hiçbir şekilde hesap işletim ücreti alınmıyor diyebiliriz. böylece yatırımlarınızı bu hesap üzerinden gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz.

  • CEPTETEB

TEB bankası mobil bankacılığı geliştirmek ve kullanıcı sayısını arttırmak adına, CEPTETEB uygulamasını son derece gelişmiş bir şekilde müşterilerine sunmuştur. Mobil uygulama ile döviz hesabı açtığınızda , hiçbir şekilde ekstra ücret ödemesi yapmazsınız. Yani 1 Euro, 5 Euro gibi ufak tutarlarda bile alım yapabilir ve uygun oranlardan satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Bu bankalar yanında Albaraka Türk ve Türkiye Finans gibi katılım bankaları da döviz hesabı üzerinden hesap işletim ücreti almamaktadırlar. Yazımızın başında maaş hesabına bağlı döviz hesaplarından hesap kesim ücreti alınmadığını belirtmiştik. Peki yukarıda saydığımız banka ve maaş hesabımızın olduğu banka dışında döviz hesabından hesap işletim ücreti almadan işlem yapmam mümkün mü şimdi bunu inceleyelim. 

Döviz Hesabından Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

OTOMATİK ÖDEME VERİP, HESAP İŞLETİM ÜCRETİNDEN KURTULMA!

Bir bankada aktif bir hesabınız varsa ve ek olarak bu hesabın üzerinde döviz hesabı açmak istiyorsanız, hesap işletim ücreti ödemesi yapmak zorunda değilsiniz. Yani bankaya giderek 1-3 adet otomatik ödeme talimatı verirseniz (Elektrik, su, internet, telekom vb.) sizlerden  döviz hesabı için hesap işletim ücreti alınmaz. Yani otomatik ödemeyle hesap işletim ücreti açığını tamamen kapatmış olursunuz. Ayrıca hatırlatmak isteriz ki otomatik ödeme talimatı vermek, sizlerin kredi notunuzu da yükseltmeye önemli derecede katkı sağlayacaktır. Her banka bu olanağı sağlar ve döviz hesabı açtığınız banka ile detaylı olarak görüşmenizi öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir