Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019
Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019

Posted on

Türkiye’de yaklaşık 12 milyon emekli mevcut. Bu büyük pasta tüm bankaların iştahını kabartmış durumda.  Emeklilere istedikleri bankadan maaşlarını alabilme hakkı getirildikten sonra bankalar müşterileri çekmek adına ardı arkasına çeşitli kampanyalar düzenledi. Maaşına taşıyana küçük altın, aidatsız kredi kartı vb. bunlardan biriside emekliye faizsiz kredi kullandırma.

Emekliye faizsiz kredi şartları nelerdir?

Bankalar müşteri sayısını arttırmanın yanında müşterilerin daha çok banka hizmetlerini kullanmaları için size avantaj sağlayan kampanyaları yaparken kendileri de bazı şartlar öne sürmekte. Tabi ki ilk önce emeklilere faizsiz kredi veren bankalar da kişilerin ilk önce emekli maaşlarını kendi bankalarına taşımalarını istiyor. Maaşınızı taşıdıktan sonra adınıza bir bankamatik kartı çıkararak tarafınıza gönderiyor. Bunun yanında faizsiz krediden yararlanmanız için her banka kendi şartlarını öne sürüyor bunlardan en yaygın olanı size bir kredi kartı tahsis edilmesi ve birçok banka kredi süreniz boyunca veya 2-3 yıl maaşınızı başka bankaya taşımayacağınızı taahhüt etmenizi talep ediyor. 2-3 yıl kalma sözünüzün yanında bu süreç içerisinde birkaç faturanıza otomatik ödeme talimatı isteyen bankalarda bulunmakta.

Bazı bankalar ise kredi çekecek müşterilerde 75-80 yaş sınırı gibi yaş sınırları getirmiş durumda. Mesela 78 yaşındaki bir emekli 80 yaşını doldurmasına 2 yıl olduğu için ancak 24 ay vadeli faizsiz kredi imkanından faydalanabiliyor.  Ayrıca genelde talepte bulunulan taksit limitinin emekli maaşının yarısını geçmesi de istenmiyor. Tabi ki bu belirttiklerimizin hepsi kişiden talep edilmiyor biz burada karşınıza çıkabilecek olasılıkları değerlendirdik.

Emekliler Faizsiz krediye başvururken nelere dikkat etmeli?

Aslında burada dikkat edilecek hususlar yukarıda da belirttiğimiz şartları kapsamakta. Kredi çekilmek istenen bankanın sizin ne kadar süre ile maaşınızı o bankadan alacağınız ile ilgili istediği taahhütün uzun olması sizi sıkıntıya sokabilecek bir konu. Zira genelde bankalar bu süre içerisinde müşterilerine bir defa faizsiz krediden faydalanma imkanı sunuyor. Bunun yanında yaş şartına dikkat edilmeli. Otomatik ödeme, kredi kartı alınma zorunluluğu gibi durumlar zaten günlük hayatta kullandığımız hizmetler olduğu için çok rahatsız edici olmayacağı kanaatindeyim.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar
Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emekliler için Faizsiz kredi limitleri

Genelde emeklilere kullandırılan faizsiz krediler incelendiğinde 1000-1500 TL gibi limitler veya maaşın 10 katına kadar krediler kullandırılmaktadır. Bu kredilerin geri ödemelerinde en çok 48 ay vade ile sınırlıdır.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Banka var mı 2019

2019 yılı içerisinde Emekliye Faizsiz Kredi kampanyası düzenleyen bir banka şimdilik yok. Yazımızda bu güne kadar düzenlenen kampanya ve katılım koşullarını derledik. Bu konuda herhangi bir kampanya veya gelişme olduğunda sitemiz üzerinden yazımız içerisinde geçireceğiz.

3 thoughts on “Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2019

  1. Emekliler için yapılan faiz oranları bence çok yüksek. Zaten zar zor geçiniyoruz. Bu faizleri biraz daha indirin arkadaş bu nedir böyle

  2. Emekli faizleri diye bir uygulama var mı son zamanlarda? Acaba emekliler için en ekonomik kredi hangi bankadadır bilgi verirmisiniz?

    1. Birçok banka emeklilere özel kredi kampanyası yapmaktadır. Emekliler en yüksek krediyi maaş aldıkları bankalardan çekebilirler. Bu nedenle Emekli maaşınızın, genellikle en düşük faiz seçeneğini sunan devlet bankalarında bulunmasında fayda vardır. Bu konuyu da göz önünde bulundurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir