Kredi kartları

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartları, günümüzde alınan bir ürünün bedelinin ertesi ay ödenmesi durumun uve aynı zamanda eşit taksitlere bölünebilmesi nedeniyle sıklıkla tercih edilen bir ödeme aracıdır. Bundan yıllar yıllar önce kredi kartı almak için, sıra beklenmiyordu, krdi notuna bakılmıyordu, gelir incelenmiyordu ve doğal olarak kredi kartı almak en kolay işlemlerden bir tanesiydi.Ancak bu durum bankaların oldukça fazla zarar etmesine sebebiyet vermiştir. Çünkü herhangi bir işi olmayan ve 18 yaşına adım atmamış olan bireylerin tümü, lüks bir hayat yaşayabilmek için kredi kartı başvurusu yapıyor ve kredi kartı aarak rahat bir yaşam sergiliyordu. Hal böyle olunca kredi kartları borçları ödenememiş, banka bir çok kişiyi icralık yapmasına rağmen, alacaklarını tahsil edememiştir.

Kredi Notu Uygulaması

Bu olaylardan sonra banka artık herkese kredi kartı verme işlemini erteledi, Kredi notu figürünün hayatımıza girmesiyle sadece kredi notu yüksek bir durumda olan bireylere kredi kartı verilmeye başlandı. Bir çok bankadan kredi kartı başvurusunu sms, internet bankacılığı, mobil bankacılık üzerinden yapabilirsiniz. Anında başvuru sonrasında kredi notu yüksekse başvurunuz hemen onaylanıyor ve kartınız sizlere kurye ile teslim ediliyor. Fakat kredi notunuz düşükse, hiçbir banka sizlere kredi vermek istemeyecektir.

Kolay Kredi Kartı Dönemi Bitti

En kolay kredi kartı veren bankalar gibi bir ibare, neredeyse yoktur ve bütün işlemler başvurular ilk ve nihai sonuçlar için bireysel kredi notuna bakılarak sonuçlanmaktadır. Kredi notu iyi ise yani 1400 üzerinde ise hiç bir belge istenmeksizin kredi kartınız onaylanır. Ancak 1400 altında ise 1200 üstü ve 1400 altında ise banka sizin hesaplarınızı risk raporunuzu inceler ve ek gelir beyannemesi verilmesi durumunda, şartlar aranarak kredi kartı verilir. Yani almanız orta derecede risklidir diyebiliriz.

Kredi Notunuz Yüksek Olmalı

1200 kredi puanı‘nda yer alan gruplar genel olarak kredi kartı alamazlar. Kredi kartı başvurusu yapılır yapılmaz red cevabı gelir ve gelir belgesi istenir. Kredi notunuz düşükse kredi notu yükseltme teknikleri bakarak kredi notunuzu yükseltebilir ve kısa süre içerisinde kredi kartı alabilirsiniz. Kredi kartı aldıktan sonra, mutlaka düzenli olarak ödemenizi öneririz.

Yorum Yap