En Yüksek Hoş Geldin Mevduat Faizi Veren Bankalar ?

Posted on

Bankacılık sektöründe mevduat faizi uygulamaları, ek gelir elde etmek isteyenler için önemli bir fırsat oluşturuyor. Mevcut parasını faiz ile değerlendirmek isteyenler için bankaların sunduğu özel fırsatlar bulunuyor. Ancak parasını vadeli hesapta değerlendirmek isteyenlerin mutlaka faiz oranları yüksek olan bankaları tercih etmeleri yüksek kazançlar elde edebilmeleri açısından büyük bir önem taşımaktadır.

Özellikle de en yüksek hoş geldin mevduat faizi veren bankalar ile parayı faizde değerlendirmek, kazançların çok daha yüksek olmasına yardımcı olur. En yüksek faiz getirisi sayesinde vadeli faiz oranlarından yüksek gelirler elde edilebilir.

Günümüzde bankalar tarafından sunulan hoş geldin faizi genellikle, aktif rekabetin yüksek seviyede olduğu bankacılık sektöründe tüketicilerin kendilerini tercih etmeleri amacını taşımaktadır. Bu çerçevede de bankalar arasındaki bu rekabet tüketicilere yüksek faiz oranları üzerinden parasını vadeli hesapta değerlendirebilme şansı veriyor.

Tüketicilerin mevduat hesaplarını ilgili bankaya taşımaları durumunda söz konusu banka tarafından mevduat hesabı açılmasına yönelik verilen bir faiz türüdür. Olağan koşullarda bankaların hoş geldin faizi oranları, standart mevduat faizi oranlarına göre çok daha yüksek olmaktadır. Bununla birlikte tüketiciler en yüksek hoş geldin mevduat faizi veren bankalar konusunda araştırma yapar ise bu faiz oranlarını daha da yukarıya çekebilir.

2019 En Yüksek Hoş Geldin Mevduat Faizi Veren Bankalar

Bankaların rekabet koşulları çerçevesinde her yıl güncellediği hoş geldin mevduat faizi oranları doğrultusunda en uygun seçimi yapabilmek için mutlaka iyi bir araştırma yapılması gerekmektedir. Bu çerçevede de en yüksek hoş geldin mevduat faizi veren bankalar seçimi sırasında mutlaka bakılan faiz oranlarının 2019 yılına ait olmasına dikkat edilmesi gerekir. Çünkü bazı bankalar geçtiğimiz yıl daha düşük hoş geldin mevduat faizi sunarken, bu yıla yönelik hizmet politikası çerçevesinde çok daha yüksek faiz oranları sunabilir. Bu nedenle de mutlaka faiz oranları konusunda titiz bir inceleme gerçekleştirilmesi gerekir.

Güncel faiz oranları üzerinden 2019 en yüksek hoş geldin mevduat faizi veren bankalar arasında;

Odeabank hoş geldin faizi 25% (oksijen hesap),
İNG Bank 22% (e-turuncu),
İNG Bank çocuk hesabı 22%,
İNG Bank 22% (e-turuncu ekstra),
Denizbank hoş geldin faizi 24%,
HSBC 20% (modern hesap),
Akbank Direkt 20%,
Alternatif Bank 24,25% (Vov hesap),
Vakıfbank 23% (arı hesabı),
Şeklindedir.

Bu bankalar tarafından uygulanan 2019 hoş geldin mevduat faizi oranları ile çok daha yüksek vadeli hesap faiz geliri elde edebilmek mümkün oluyor. Bu şekilde çok daha kısa süreler içerisinde çok daha yüksek gelirler elde edebilme şansına sahip olunabiliyor. 2019 hoş geldin mevduat faizi oranları üzerinden değerlendirme yaparken, bankanın koşulları ve diğer sunduğu hizmetlere ilişkin olarak da bilgi alınması gerekmektedir. Böylelikle en doğru ve en kazançlı hoş geldin mevduat faizi veren bankayı seçebilmek mümkün olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir