EOS Coin Ne İşe Yarar Nasıl Satılır
EOS Coin Ne İşe Yarar Nasıl Satılır

EOS Coin Ne İşe Yarar? Nasıl Satılır?

Posted on

Kripto para birimleri arasında listelerde ilk 5’i gören ve yerini koruyan EOS, kripto para yatırımcılarının sıklıkla mercek altında tuttukları bir para birimidir. İlk defa ortaya çıktığı Temmuz 2017’den bu yana başarılı bir gelişim gösteren ve kazandıran kripto paralardan birisi haline gelen EOS hakkında bilinmesi gerekenleri ele alacağız.

EOS Coin Nedir?

Dan Larimer ve ekibi tarafından geliştirilen EOS ağı günümüzün en hızlı dapps platformunu oluşturma ile meydana getirilmiştir. EOS’un blockchaini, onaylama süreci için gerekli olan tamamlamaların 50k’ssından fazlasını bir saniyede gerçekleştirebilmektedir. EOS diğer birçok kripto para birimine kıyasla maden çiftliğine ihtiyaç duymamaktadır.

EOS sıklıkla işletim sistemi yapısı nedeni ile Ethereum ile kıyaslanmaktadır ancak sahip olduğu paralel işlem özellikleri sebebiyle Ethereum’dan ayrılmaktadır.

EOS kripto para birimlerinin kullanımında sıklıkla ortaya konulan Proof of Work yerine Proof of Stake sistemini benimser. Bu sistem sebebiyle maden hususu ortadan kalkarak, kişiler yatırımları ile EOS sahibi olurlar ve belli aralıklarla da yeni EOS coin kazanırlar. Bu noktada da hisse senedine yatırım yapıp kâr payı aldığınızı düşünebilirsiniz.

EOS Coin Ne İşe Yarar Nasıl Alınır Nasıl Satılır
EOS Coin Ne İşe Yarar Nasıl Alınır Nasıl Satılır

EOS Coin Ne İşe Yarar?

EOS’ta coin sahibi olmanız durumunda bu işletim sisteminden istifade edebilirsiniz ve bu işletim sistemi üzerinden yeni uygulamalar geliştirebilirsiniz. Yani bu noktada EOS’u çeşitli alt coinlerin oluşumu için bir üst platform olarak görebilirsiniz.

Diğer tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi sahip olduğunuz EOS coinlerinizi dönüşüme tabii tutabilir, kabul gören kurum ve kuruluşlara yönelik olarak ödeme ve harcama gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bir yatırım aracı olarak EOS Coin kullanarak kripto kurlardan faydalanarak veya aralıklı token kazanımlarından yararlanarak kâr elde edebilirsiniz.

EOS Coin Nasıl Satılır?

Sahip olduğunuz EOS Coinlerinize ait cüzdandan satış yapmak istediğiniz EOS Coin destekleyen platformlara aktarım gerçekleştirdikten sonra bu EOS coinlerinizi değerlendirebilmeniz mümkündür. Satış süreci tıpkı diğer kripto paralarda olduğu gibi işlemektedir ve önce BitCoin ardından reel para geçişi yaparsınız. Bu işlemleri gerçekleştirmeden önce ilgili platformun güvenlik prosedürlerini mutlaka dikkatli bir şekilde inceleyerek hesap açmanız sahip olduğunuz kripto paranın korunması için önemldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir