Ev hanımlarına kredi veren bankalar

Posted on

Günümüzde bankaların sunmuş olduğu krediler, yalnızca özel ve bazı şartları tamamlayan müşterilere verilmektedir. Vatandaşlarımızın nakit gereksinimlerini tamamen giderebilmesi için başvurduğu yöntemler de, tamamen kredi sistemlerini oluşturmaktadır. Kredi çekmeniz durumunda, ihtiyacınız olan parayı çekmeniz mümkündür. Bu konuda bankalar da çeşitli düzenlemeler yapmış ve kredi faiz oranlarını oldukça düşük seviyelere indirgemiştir. Bunun ne büyük sebebi ise, bankaların arasında geçen amansız rekabettir. Bankaların yeniliklerinden bir tanesi de, çalışmayan ev hanımlarına verilen kredilerdir. Ev hanımları bazı durumları sağlaması durumunda, bankalardan kredi alabilirler.  Bayanlara verilen krediler aslınd, tam anlamıyla tüketici kredisi olarak tanımlanır. Tüketici kredilerini alabilmek için bazı ekstra şartlar ve koşullar olduğunu söylemek isteriz. Nakit ihtiyacı olan ev hanımlarının, yazımızı çok detaylı şekilde okumasını öneririz.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar listesi

Qnb Finansbank, Adabank, Şekerbank,  Türkiye Garanti Bankası, Aktifbank, Türkiye İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Birleşik Fon Bankası,  Citibank, Denizbank, HSBC Bank Türk Ekonomi Bankası, Ziraat Bankası, Akbank, Halk Bankası, Vakıflar Bankası (Vakıfbank), ING Bank tarafından ev hanımlarına kredi veriliyor. Fakat her bankanın verdiği kredi tutarı ve istemiş olduğu evraklar, birbirinden farklılık göstermektedir.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar hangi şartları değerlendiriyor?

Birçok bayan bireyler, yeni bir iş kuracakları zaman, maddiyata ve gerekli finansman desteklerine ihtiyaç duyarlar. Bazı bayanların gelirleri olmasına rağmen, maaşlarını belgeleyemedikleri için, kredi imkanlarından yararlanabilmesi çok zorlaşır. Bu kapsamda gelir belgesiz kredi veren bankalar ile görüşerek ev hanımı olduğunuzu bankalara aktarmanız durumunda, istediğiniz krediye ulaşabilirsiniz. 5000 TL ve üzeri nakit ihtiyaçlarında, gelir belgesiz kredi almak, son derece zor bir işlemdir. Bu tutar üzerinde kefil göstermeden alacağınız krediler olduğu gibi, eşinizin üzerinden de alabilmektesiniz.

Ev hanımlarına gelir belgesi olmadan kredi başvurusu

Akbank mobil internet uygulaması aracılığı ile çalışmayan ev hanımlarına, maaş belgesiz şartsız kredi kolaylığı veriliyor. Akbank Direk uygulaması ve internet sitesinden yapılacak olan başvuru sayesinde senet, kefil, gelir evrakları, nüfus cüzdanı, eşinizin onayı gibi prosedürlere takılmadan anında 20 bin TL krediye sahip olmanız artık çok kolay. Bunun için gerekli şartlar aşağıdaki gibidir.

  • Akbank’ta vadesiz veya ticari hesabınızın aktif olarak olması
  • Mobil bankacılık internet şifresi almanız ve bu şifrenin aktif olması
  • Kredi sicil risk raporunuzun iyi olması ve kara listede olmamak

Bayanlara özel 20 bin Liraya kadar kefilsiz kredi başvurusu

Kredi tutarı: 20 bin lira (ev hanımlarına özel)

Taksit sayısı: 4 yıl (48 ay)

Aylık Akdi Faiz Oranı: %1.39

Efektif Yıllık Faiz Oranı: %22.3025

KKDF Oranı: %15.00

BSMV Oranı: %5.00

Ödeme Planı Türü: Aylık Eşit Taksitli

Aylık Taksit Tutarı: 608 TL 75 Kuruş

Denizbank bayanlara özel kredi

Denizbank ev hanımları için kredi paketi kampanyası ile, tüm ev hanımları için kredi kolaylığı vermektedir. Bu kapsam adı altında Deniz Bank ev hanımları için “Ev Hanımlarına özel Altın Günleri” ve “Ev Hanımlarına Mevduat Biriken Hesap” imkanı gibi kolaylıklar sunmaktadır.

Garanti bankası ev hanımı kredileri

Garanti bankası ev hanımları için bireysel kredi imkanı sunan diğer önemli bir bankadır. Garanti bankası kredi başvurusu yapmak için tüm banka şubelerine başvuru yapabileceğiniz gibi, internet üzerinden de, kredi başvurularınızı yapabilirsiniz. Garanti bankası ev hanımlarına tamamı mortgage (%100) bireysel ev ihtiyaçları için ihtiyaç kredisi, Hesabınızda para yokken bile para imkanı sağlanacak hesaplar açmakta ve kadınların tüm ihtiyaçlarına;

  • Ev satın alabilmesi için,
  • Evin tüm ihtiyaçlarını sorunsuz şekilde giderebilmesi için,
  • Sıfır veya ikinci el otomobil alabilmek için,
  • Kısa süreli ve küçük miktarlı ihtiyaçlar için ev hanımlarının hepsine kredi imkanı veriliyor. Sizlerde gereken şartları sağlamanız durumunda, bu krediyi kolaylıkla alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir