Faizsiz Kredi Başvurusu

Posted on

Üretimi arttırmak ve işsizliği önlemek adına devlet destekli faizsiz kredi seçeneklerinden faydalanmak istemez misiniz? İş kurmak işinizi büyütmek istiyor fakat bunun için yeterli ekonomik finansman sağlayacak yer bulamıyorsanız burada devreye devlet giriyor. Özellikle küçük ve orta ölçekli esnaf ve işi yeri sahipleri için sıfır faizli kredi desteği sağlıyor.

Kosgeb başvuru ile 50 bin liralık krediyi sıfır faizle sunuyor. Kosgeb başvuruları için kosgeb internet sitesine giriş yapıp müracaat etmeniz gerekir. Kosgeb müracaatları 10 şubatta başlayacak.  Kosgeb için bu yıl 2,5 milyar lira bütçe hazırlandı. Ödemeler mikro ölçekli işletmelere yapılacak ve üst limit 50 bin lira ile sınırlı olacaktır. Kobiler bu işlemle birlikte 10 milyar liranın üzerinde faizsiz kredi kullanmış olacak. Bu da ekonomiye ve işletmelere canlılık kazandıracaktır.

12 AY ÖDEMESİZ KREDİ

50 bin liralık kredinin ilk 12 ayı ödemesiz olacak, kalan ödemeler ise eşit taksitlere bölünerek 3 er aylık dönemler halinde alınacaktır. Vade olarak 36 aya kadar uzayan krediler ile esnaf ve küçük ölçekli işletmeler nefes alacak.

KİMLER YARARLANABİLECEK ?

Yaklaşık 230 bin kobi bu kredi imkanından faydalanabilecek. Gerekli şartları taşıyan ve müracaat yapan herkese bu kredi desteği sağlanacak. Kobilerin tekrar tekrar başvuru yapmalarına gerek yoktur. Bir kere başvuru yapmış olan kobilerin başvurusu otomatik olarak yenilenecektir. Başvuru yapan tüm işletmeler güvenlik soruşturmasından geçirilecek. Çalışan sayısı ve hasılat geliri az olan işletmeden başlayarak bütün işletmelere destek verilmeye çalışılacak. Yıllık satışı 1 milyon liranın altında olan ve 10 kişiden az çalışanı olan tüm işletmeler bu krediden öncelikli olarak faydalanabilecektir.

KİMLER YARARLANAMAYACAK ?

14 Aralık 2015 tarihli bakanlar kurulu kararı ile esnaf ve sanatkarlardan 30 bin lira faizsiz kredi kullanan kişiler bu kampanyadan faydalanamayacak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK  ?

Kredi uygulaması başvuru sayfalarından 20 şubata kadar  “sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr” internet adresinden başvuruda bulunabilirsiniz.

DAHA ÖNCEDEN BAŞVURANLAR NE OLACAK ?

Şartları sağlayan ve daha önceden müracat etmiş kişilerin başvuruları kabul edilecektir. Her ile belirli bir kontenjan ayrılacaktır. Şartları taşıyan tüm işletmeler bu krediden faydalanabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir