Faizsiz Nakit Avans
Faizsiz Nakit Avans

Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar 2019

Posted on

Gününde alamadığınız ödemeniz veya ayağınızı yorganınıza göre uzatamadığınız zamanlarda hepimizin başına gelen nakit sıkıntısını nasıl çözeceğiz. Tabi ki artık hayatımızın vazgeçilmezleri arasında olan bankalar aracılığıyla. Peki, bankalar bunu nasıl sağlıyor? Eğer kredi çekecek kadar büyük değil ama arkadaşınızdan isteyecek kadar küçük bir meblağ ihtiyacınız varsa nakit avans hizmeti tam size göre. Tabi her güzelliğin bir karşılığı olduğu gibi bu nakit avansında geri ödemesinde bir zahmeti oluyor. O da faiz. Peki, faizsiz nakit avans veren bankalar yok mu?

Nakit avans nedir?

Kredi veya Banka kartınız ile Bankamatik (ATM) lerden çekebileceğiniz hesabınız dışındaki paraya nakit avans, nakit kredi vb. isimler verilmektedir. Kredi kartı limitiniz veya banka hesabınızdaki nakit akışına göre nakit avans çekme limitleri bankalar tarafında ayarlanmaktadır. Yani 30 bin lira kredi kartı limiti olan biri ile 5 bin lira kredi kartı limiti olan bir kişi aynı limitlerle bu hizmetten yararlanamamaktadır.  Ayrıca daha öncesinde kredi kartı ödemelerinizde bir düzensizlik, geç ödemeniz olması gibi durumlarda nakit avans limitiniz düşürülebilir veya kartınız nakit avans işlemlerine kapatılabilir. Bankaların tüm hizmetlerinde olduğu gibi bu hizmette de banka belli bir oranda faiz vb. adlarda çektiğiniz paranın üstüne işlettiği faiz ile parasını geri istemektedir. Bankalar belli dönemlerde müşteri memnuniyeti ve müşterilerinin kaçmasını engellemek, kredi kartı satış ve kullanımlarını arttırma, bankalar arası rekabet vb. sebeplerle kampanyalar oluşturmaktadır.

Faizsiz Nakit Avans Hizmeti Veren Bankalar
Faizsiz Nakit Avans Hizmeti Veren Bankalar

Faizsiz nakit avans nedir?

Nakit avans işlemlerinin bankanın belirlediği prosedür ve aralıkta ödendiği taktirde herhangi bir faiz uygulamadan ve sizden ek herhangi bir ücret talep etmeden size sunmuş olduğu hizmete adı üzerinde faizsiz nakit avans veya katılım bankalarında ki adıyla helal nakit avans denmektedir. Burada da yine kart limitleriniz, ödeme geçmişiniz gibi kriterler göz önünde bulundurularak şahsınıza belirlenen limitler doğrultusunda faizsiz nakit avans hizmetini kullanabilirsiniz.

Faizsiz nakit avans veren bankalar hangileri?

Faizsiz nakit avans hizmetini sunan, kampanyalar düzenleyen bankalar hangileri bir göz atalım;

1-Axess Kredi Kartı:

Kampanya sadece belirli müşterileri kapsamakta ve bireysel kredi kartı kullanıcıları yararlanabilmektedir. İlgililere gönderilen mesajlardaki tarihe kadar  1.500 TL’ye kadar ve 2-3 ay arasındaki Taksitli Avans işlemlerinde faiz uygulanmayacaktır.  

2-Deniz Bank:

Deniz bankta 2 adet fatura talimatı verilmesi durumunda 12 ay vadeli, sıfır faizli ve masrafsız 1.000 TL Para Kredisi kullanılabilmektedir.

Gördüğünüz gibi bankalar 1 ay gibi çok kısa süreler, yılbaşı, bayram vb. dönemler ile otomatik ödeme talimatı gibi şartlarla belli koşul ve dönemlerde bu kampanyaları düzenlemektedir. Yazımızda iki bankayı örnek gösterdik ayrıntılar için bankaların internet sayfaları size yardımcı olacaktır.

Faizsiz Nakit Avans Alabileceğim Bankalar
Faizsiz Nakit Avans Alabileceğim Bankalar

Faizsiz nakit avans kampanyalarını nasıl takip edebilirim?

Bu fırsatlardan yararlanabilmek için cep telefonunuza gelen mesajları, reklamları, kredi kartınızı ATM de kullanırken çıkan uyarıları, cep telefonu uygulamaları ve internet bankacılığı reklamlarını, alışveriş fişlerinizin üzerindeki kampanya bilgilerini takip etmeniz sizin için en kolay yol olacaktır.

Faizsiz nakit avans kampanyalarında nelere dikkat etmeliyim?

İnternette ve bankaların sayfalarında yer alan taksitli nakit avans veya ücretsiz taksitli nakit avans kampanyalarını faizsiz nakit avans/ faizsiz taksitli nakit avans kampanyaları ile karıştırmayın. Çünkü diğer kampanyalarda ek herhangi bir ücret alınmasa bile faiz işlerken faizsiz nakit avans işlemlerinin çoğunda hem herhangi bir kesinti ve ücret alınmazken aynı zamanda vadeli ödemenize herhangi bir faiz eklenmemektedir.  Burada dikkat edeceğimiz konu faizsin nakit avans kampanyalarının ödemenizin vade tarihini geçirirseniz sözleşmenizde yer alan oranda yine faizle ödeme yapacağınız. Yani Faizsiz nakit avans veya faizsiz taksitle nakit avans hizmetinden yararlandığınızda vade tarihini kaçırmadığınızdan emin olun.

2 thoughts on “Faizsiz Nakit Avans Veren Bankalar 2019

    1. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık kullanıyorsanız, buralardan acil ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir