Faturalı hat üzerine kredi alma işlemleri

Posted on

Kredi kullanmak için bankalara başvuru yapan milyonlarca kişinin, kredi notu yüzden başvuruları geri çevrilmektedir. Bunun üzerine acil nakit ihtiyacı arayan kişiler başka yollarla kredi kullanmaya, borç para bulmaya çalışıyorlar. Bu kredi ihtiyacı karşılama yöntemlerinden bir tanesi de, faturalı hat üzerine alınan kredilerdir. Bana kredi vermiyorlar, nasıl kredi çekebilirim, banka dışında kredi veren yerler nerelerdir gibi bir çok soru bizlere ulaşıyor. Faturalı hattın üzerine kredi verenler, faturanıza yansıtacakları satış işlemi ile nakit paraları sizlere vermektedir. Bu şekilde çekilecek olan kredinizi aylık telefon faturanızın içinde görerek aydan aya ödeme yapabilirsiniz.

Cep telefonu faturası ile kredi nasıl alınır?

Kredi ihtiyacı olan kişilerin, başvurduğu birçok alan vardır. Telefon faturası ile kredi başvurusu alan şirketleri bir çok ilan yerinde görebilirsiniz ve buralara başvurular yapabilirsiniz. Özel sektör olduğundan, telefon hattı üzerinden kredi veren şirketlerin adlarını paylaşamıyoruz. Bu kurumlar ile telefon aracılığı ile iletişime geçerek, kullanmak istediğiniz kredi tutarını söylüyorsunuz ve onlarda sizlerden isteklerini belirtiyorlar. Bu durumlarda yüz yüze görüşerek kredi kullanma imkanı veren şirketleri tercih etmenizde kesinlikle fayda vardır. Cep telefonu faturası ile kredi başvurularında en fazla 24 ay vadelendirme imkanı vardır ve en fazla verilen kredi tutarı 3.000 lira civarlarında olmaktadır. Yani ufak ihtiyaçlarınızı bu şekilde giderebilirsiniz. Sizler 15 bin ya da 25 bin TL gibi ihtiyaçlarınızı, hiçbir şekilde telefon faturası kredisi ile gideremezsiniz. Anlık ihtiyaçlarınızı örnek olarak 2 bin TL gibi, bu krediyle sağlayabilirsiniz.

Faturalı hat üzerine kredi almak için gerekenler

Cep telefonu olanların kullandıkları faturalı hat üzerine yansıtılacak olan kredi taksit tutarı ile, kullanılacak kredi için zamanında ödemelerini yaptığınız bir faturalı cep telefonu hattınızın olması, yeterlidir. Cep telefonu kredisi kullanmak için teş şart budur. Bankalardan kullanılan kredilerde nasıl ki kredi notuna bakılıyor ise, bu kredide sizlerin telefon faturalarınızın düzenine bakılıyor. Altı ay gibi bir süre içinde faturalarınızın düzenli olarak ödeme şartı vardır. Cep telefonu hattının kapatılarak açılmış olması yada yeni alınmış olması, bu krediyi alamamanıza yol açacaktır. Yani sizler mutlaka ve mutlaka ödemelerinizi 6 aylık süre içerisinde düzenli ödemelisiniz. Buna ek olarak yüksek fatura ödemek de, yüksek tutarda kredi çıkmasını sağlayacaktır.

Özel olarak işletilen şirketler vasıtası ile verilmektedir ve ne bankalarla bir ilgisi vardır nede GSM şirketleri ile, bu yüzden kredileri kullanırken olduğu kadar dikkatli olmanız gerekiyor. Dolandırıcı olarak karşılaşabileceğiniz kişilerle hiçbir şekilde irtibat kurmayınız. Faturalı hatta kredi verenler olarakta bulduğunuz şirketleri internet üzerinden arattırarak mutlaka yorumları okuyunuz ve daha sonra karar veriniz. Aksi halde uzun vadede başınız çok ağrıyabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir