FuzulEv ne kadar güvenilir? FuzulEv sistemi nedir?

FuzulEv Nedir? Güvenilir Midir?

Posted on

Günümüzde konut ihtiyacımızı banka kredileri ile alımı herkesin yaptığı bir şey. Fakat banka kredisi ile konut almak istemediğiniz zaman başka bir yol daha var. Kredi kullanmak istemeyen, kredi çekme durumu olmayan kişiler nasıl konut edinebilinir? Bu konuda son zamanlar da FuzulEv sıkça karşımıza çıkan bir sistem olarak göze çarpıyor. Konut almak isteyen kişileri bir araya getirerek oluşturulan bu sistem konut almak isteyenleri hayallerine kavuşturan bir yapı niteliğinde. Fakat insanların kafasında “ FuzulEv sistemi nedir,  FuzulEv sistemine giriş nasıl yapılır, FuzulEv güvenilir midir? ” gibi sorular mevcut. Kafanızdaki tüm sorulara bir yanıt bulmak adına konuyu sizler için araştırdık.

FuzulEv Nedir? FuzulEv Nasıl Bir Sistemdir?

Bu sistem hem Dünya’da hem de ülkemizde bir ilk olma özelliğine sahip. Kişileri faiz ödemeden, bütçelerine uygun, istediği yerden istediği gayrimenkulü alabilme imkanı sunmaktadır. Sistemi bir imece veya yardımlaşma sistemi gibi görmek mümkün. Kısaca konut alacak kişileri bir araya getirerek sıra ile herkese konut alma mantığına dayanmaktadır. FuzulEv sisteminde 4 temel mantık üzerinde toplanmış:

1-Zaman Tasarruflu Model

Ev almak isteyen kişiler belli sayıdaki örneğin  80, 100 veya 120 kişilik gruplara bölünür. Bu grup üyelerinin ödeyecekleri taksitlerle her ay bir konut alınır. Bu konutun noter huzurunda kura çekimi gerçekleştirilir ve her ay bir katılımcının konut bedelinin teslimatı yapılmak suretiyle herkes ev sahibi olmuş olur. Ev satın almak isteyen kişiler gelir ve taksit sayısına göre gruplara ayrılarak taksit sayısı ile eşit sayıda mesela 120 ay taksit ödenecek bir grupta 120 üye oluşturulur. Grup arasında kura çekimi sonucu kişilerin sırası belirlenir ve kişiler kendisine sıra geldiğinde alacakları eve tespit ederler. Daha sonra alacakların evin peşin ödeyecekleri kısmı düşüldükten sonra kalan bedel katılımcı sayısına bölünerek ödenecek ücret çıkar. Çekiliş gruptaki üye sayısının yarısına kadar devam ederek sürdürülür grup sayısının yarısına gelindiğinde kalan yarısına aynı anda evleri alınır. Çekilişli sistem bazı gruplara ayrılmaktadır. Bunlar sabit ödemeli, düşük taksitli veya değer artışlı gruplar olup temel mantık aynı olup değer artışlı sistemde önce evlerini alan kişiler kiradan kurtuldukları için daha fazla bir ödeme yaparak sona kalan kişilerin ev fiyat artışından etkilenmesini engellerler.

Faizsiz Ev Alma Fırsatı FuzulEv.

2-Sabit Teslim Modeli

Bu sistemde ev almak isteyen kişi alacağı evin değerini, vereceği peşinatı ve ne kadar aylık ödeyeceğini belirtir. Evin bedelinden peşinat düşülür ve aylık ödeme tutarına bölünerek evi kaç taksitte alacağı belirlenir. Öncelikle ne kadarlık bir ev almak istediğinize karar verirsiniz. Bu sistemde yüksek peşinat ve taksit imkanıyla kısa sürede ev sahibi olunması amaçlanmıştır. Dilerseniz ödeme gücünüze göre, taksitlerinizin sayısını ve miktarını değiştirebilirsiniz. Bunun yanında ödeme güçlüğü çekildiği dönemlere taksitlerinizi dondurabilirsiniz.

3-Çekilişsiz Modeller

Alınacak evin bedeli belirlendikten sonra herhangi bir ” peşin ödeme yapılması zorunluluğu bulunmamaktadır “. Yalnızca organizasyon ücretinin ödenmesi neticesi sisteme dâhil olunabilir. Katılımcılar aylık taksit tutarlarını belirler ve peşinat ödemesi olmadan konutun bedeli ‘ aylık taksitlere ’ bölünerek ödeme gerçekleştirilir. Bu sayının yarısından bir sonraki ayda tam konut bedelinin teslimatı yapılır.

4-Tüfe Endeksli Modeller

Bu sistem yine aynı taksit ve noter huzurunda yapılacak çekilişle yapılmaktadır. Bu modeldeki fark başlangıçta belirlenen taksit konut değerinin vade sayısına bölünmesiyle bulunur. Her ay açıklanan Tüfe endeksine göre artış ya da azalma yaşanmaktadır. Konutun zaman geçtikçe Tüketici Fiyat Endeksine göre değişiklik gösterebilir. Bu durumda kişinin alacağı konut bedelini de o değerde korumuş olur.

FUZULEV SİSTEMİ NE KADAR GÜVENİLİR ?

FuzulEv Güvenilir Midir?

FuzulEv sistemi devlet tarafından denetlenen bir sistemdir. Tüm işlemler resmi prosedür ile işler ve çekilişler noter huzurunda gerçekleştirilir.

FuzulEv bankalarda olduğu gibi ipotek teminat sistemli çalışmaktadır. Yani evin borcu bitene kadar eviniz FuzulEv tarafından ipoteklenerek diğer katılımcıların yatırımları güvence altına alınır. Böylece diğer üyelerin hakkı da korunmuş olur. FuzulEv piyasada bilinen ve bu güne kadarki organizasyonuyla güven sağlamış bir firma görünümünde.


EMİNEVİM SİSTEMİ MERAK EDİLENLERİ

FuzulEv sisteminden herkes yararlanabilir mi?

-Satın alacağı evin taksitlerini aylık olarak ödeyebilen herkes FuzulEv’in sisteminden yararlanabilir.

FuzulEv Sistemi ile alınan ev ödemesi bitmeden kiralanabilir mi?

-Alınan evin tapusu ipotekli olsa da kişinin adına olduğundan borç bitmeden kiraya verilebilir. Sadece ev ile ilgili satış tasarrufunda bulunamazsınız.

Evim kurada geç çıkarsa ne olacak?

-Sisteminde evin kurada geç çıkması size bir dezavantaj getirmemektedir. Evi geç çıkan müşterimiz evini önce alan kişilerden yardım aldığı için evini ucuza getirir. Ayrıca taksitleri her ay belli oranda azalmış olur. Bu açıdan evini erken alanla geç alan arasında bir mağduriyet söz konusu değildir.

Yazımızı Paylaşmak İster Misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir