Garanti BBVA Bankası American Express Card

Posted on

Dünyadaki en prestijli kredi kartı olan American Express Card Türkiye’de Garanti BBVA Bankası tarafından müşterilerine sunuluyor. Yurtiçi ve yurtdışı kullanımlarda sunduğu avantajlarla öne çıkan kart birden fazla indirim kazanmanızı sağlayan özel kampanyalarla da banka müşterilerinin ilgisini çekiyor.

American Express Card Özellikleri

Alacağınız bu kart ile Türkiye’deki Selects üyesi olan restoran, araç ve yat kiralama ile otel gibi sektörlerde %10 ile %20 arasında indirim kazanma imkanınız bulunuyor. Diğer yandan yurtdışı ve yurtiçi restoranlarda yapılan harcamalarda %5, otellerde ise %3 indirim kazanma fırsatından faydalanabiliyorsunuz. Bir ödül programı olan Membership Rewards sayesinde yapılan harcamalardan puan kazanabiliyorsunuz ve kazandığınız bu puanlar tüm dünyada kullanılabiliyor.

7 gün 24 saat hizmet veren Concierge ve Seyahat hizmeti ile tüm seyahatlerinizi planlayıp, spor yada sanat etkinliklerinde bilet alabilirsiniz. Üstelik bu hizmet çikolata ve hediye temini gibi farklı ihtiyaçlarda da size yardımcı oluyor. Selects üyesi olan yerlerde yapılan harcamalardan %10 ile %20 arasında kazanılan indirim bir takvim yılı içinde ek kart ve asıl kart toplamında 10.000 TL’yi bulabiliyor. Otellerde %3 ve restoranlarda %5 olarak kazanılan indirimde ise hesap özetinde 150 TL ve yılda 1800 TL indirim kazanabiliyorsunuz

American Express Gold Card

Kart Faizleri ve Ücretleri

American Express Card yıllık 400 TL üyelik bedeli alıyor. Ek kartlarda ise 130 TL olarak bir üyelik ücreti alınıyor. Alışveriş faizleri %1,6, Gecikme faizleri %2 ve nakit avans faizleri %1,6 olarak belirleniyor. American Express Gold Card ise asıl kartlardan 800 TL, ek kartlardan 400 TL yıllık üyelik ücreti alınıyor. Alışveriş faizleri %1,6, gecikme faizleri %2 ve son olarak nakit avans faizi %1,6 olarak hesaplanıyor. The Platinum Card yıllık üyelik ücreti asıl kartta 1.600 TL ek kartlarda 800 TL olarak belirleniyor. Diğer faiz oranları ise diğer kartlarla aynı şekilde kabul ediliyor.

Verilen tüm bu rakamlara göre alınan kesintilere ek olarak yasa gereği KKDF %15 ve BSMV %5 oranı baz alınarak hesaplanıyor. Başvuruyu ise Garanti BBVA Cep, internet bankacılığı, şubeler üzerinden yapılabiliyor. Bunların dışında 444 0 3330850 222 0 333 numaralı Garanti BBVA Bankası müşteri hizmetleri üzerinden de yapabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir