Garanti BBVA Bankası EFT Saatleri

Posted on

Garanti BBVA Bankası özel bir teşvik ile kurulmuştur ve uzun bir zamandır hayatımızdadır. Dijital Bankacılığı’nda lideri konumunda olan Garanti BBVA Bankası, müşterilerinin çıkarlarını koruması ve daha sağlıklı para transferleri yapabilmesi adına, bazı düzenlemeler yapmıştır. Kredi faiz oranlarını düzenlemesiyle bu adımı yapan banka, EFT saatlerinde de bazı değişimler gerçekleştirmiştir. EFT saatlerinin 15 dakika ileriye almış ve müşterilerine ayrıcalık sunmuştur. Böylece Garanti BBVA Bankası Müşterileri banka hesaplarında, başka bir hesabına para transferi yaparken 15 dakika avantajından yararlanabiliyor. Ayrıca Garanti BBVA bankasından internet bankacılığı, mobil bankacılık şube ve telefon bankacılığı kanalları ile de, sorunsuz EFT işlemleri yapılabiliyor.

EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

EFT’niz eğer Garanti BBVA Bankası mesai saatleri içerisinde gönderildiyse, anında hesaba geçer. Yani 2 dakika gibi bir süre içerisinde, paranız hesabınızda olur. Fakat Garanti BBVA Bankası’nın EFT saatlerine dikkat etmenizi öneririz. Ayrıca hafta sonu gönderimleriniz, Pazartesi günü EFT saati başlangıcından itibaren hesaba geçer. Bunun dışındaki gönderiler, az öncede belirtmiş olduğumuz gibi anında hesaba geçmektedir.

Garanti BBVA Bankası EFT Saatleri

Garanti BBVA Bankası 2019 yılındaki EFT’ler saat 09:00’da başlamaktadır. Daha sonra bitiş saati ise, 17:15 olarak belirlenmiştir. Bu saatler aralığındaki yapmış olduğunuz transferlerde gönderilen paralar, karşı tarafın hesabına anında geçiyor. Garanti Bankası hesabınızı kullanarak 17:15’den sonra gerçekleştireceğiniz bir EFT işlemi ise, diğer bankalarda olduğu gibi bir sonraki güne sarkıyor. Cuma günü 17:15’den sonra gerçekleştireceğiniz EFT işlemi ise, Pazartesi günü EFT saatlerine sarkıyor.

Garanti Bankası EFT işlem süresi ise, durumuna göre değişiyor fakat genel olarak 5 dakika gibi bir sürede tamamlanıyor. Yalnız bankanın işlem yoğunluğunu da el alırsak eğer, bu süre 30 dakikaya kadar çıkabiliyor. Bu yüzden EFT işlemlerinizi yaparken, yukarıdaki yazılı saatleri ve aynı zamanda bankanın yoğun olması durumunu unutmamalısınız.

Garanti BBVA Bankası EFT Sorgulama

Gerçekleştirdiğiniz EFT, herhangi bir sebepten dolayı karşı tarafından hesabına geçmemiş ya da gözükmüyorsa, EFT sorgulaması yapmanız gerekir. Garanti BBVA Bankası EFT Sorgulama işlemini yapmadan önce, mutlaka saatinizi kontrol edin. Çünkü gönderdiğiniz EFT’den sonra, en az 30 dakika sonra kontrol ediniz. Çünkü gecikmelerden dolayı bir aksaklık ya da görülmeyen bazı problemler olmuş olabilir. Makul süreler aşılmış fakat sebeplerden dolayı para karşı tarafından hesabına geçmemiş ise, birinci adım olarak EFT işleminizi ardından hesap bilgilerinizi kontrol etmelisiniz.

Hesap bilgilerinizde de bir sorun görünmüyorsa diğer bir adım olan banka sorgulaması yapmalısınız. Bunun için herhangi bir Garanti BBVA Bankası şubesini arayabilir ve detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Bu işlemi ayrıca telefon bankacılığı ile de yapabilirsiniz. Banka müşteri hizmetleri gönderici ve alıcı hesap bilgilerinin doğruluğunu, uyuşup uyuşmadığını kontrol etmekte ve gerektiği durumlarda EFT’nin geri iadesini yapacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir