Genel

Garanti Bankası eft ve havale ücretleri

Garanti bankası birçok banka gibi eft ve havale ücretlerini tahsis etmektedir. Garanti bankası eft ücretleri 2019 yılı içerisinde tüm kanallarda ayrı ayrı olarak belirtilmektedir.

EFT ve havale ücretleri ne kadar alınıyor?

Garanti bankasından diğer bankalara veya aynı bankaya gönderimlerde alınan havale ücretleri, aşağıda detaylı olarak yazılmıştır.

Garanti bankası internet şubesinden eft ücreti : İnternet şubesinden eft ücret 3.50 TL olarak netlik kazanmıştır 16.00 ‘dan sonra verilen talimatlar geç eft ücreti olarak bilinir ve 6 TL ücret alınır.

Garanti bankası igaranti , cep şubesi vb cepten eft ücretleri : igaranti eft ücreti 2.50 TL, geç eft ücreti ise 5 TL olarak belirlenmiştir. Cepbank eft ücreti 2.75 TL’dir. Cepbank geç eft ücreti ise 5.00 TL’dir. Cep şubesi eft ücreti 2.50 TL’dir. Cep şubesi geç eft ücreti ise 6.00 TL’dir.

Garanti bankası şubeden yapılan eft ücretleri : 40.00 TL ilk 250.00 TL arasındadır . Minumum 40.00 TL dir ve maksimum 250.00 TL olacak şekilde %0.50’dir. Yani 100 TL gönderecekseniz eğer 40 TL’dir. 1000 TL gönderirseniz de 40 TL alınmaktadır . 10.000 TL göndermeniz durumunda ise %0.50 oranıyla 50 TL olacaktır.

Garanti bankası atm üzerinden yapılan eftler: Garanti paramatikten diğer bankalara eft ücreti 5.50 TL sabit olarak belirlenmiştir. Ancak saat 16:00 ‘dan sonra yapacağınız eft işlemleri geç eft olarak nitelelendirilir ve daha yüksek ücret alınır.

Havale ücreti: Garanti banka hesabından diğer Garanti banka hesabına gönderilen paralarda 1.75 TL ücret alınır.

EFT saatleri ne zaman başlamaktadır?

Garanti bankası 2017 yılı eft saatleri 09.00’da başlıyor  ve 17.15’de bitiyor. Bu saatler arasında yapacağınız bir EFT işlemi sonucunda yatırmış olduğunuz para karşıdaki kişyie aynı günde geçiyor. Garanti Bankası hesabınızı kullanarak 17:15’den sonra gerçekleştireceğiniz bir EFT işlemi ise diğer bankalarda olduğu gibi diğer güne sarkıyor. Cuma günü 17:15’den sonra gerçekleştireceğiniz EFT işleminiz ise, Pazartesi günü alıcıya ulaşıyor.

Garanti Bankası eft ve havale limitleri ne kadardır?

Garanti Bankasının günlük Eft limiti maximum 250 bin TL olarak belirlenmiştir ve en düşük ise 0,01 TL dir.Tabi bu limit şubenize giderek artıra bilir veya düşürebilmeniz mümkün kılınmıştır Bu sizin insiyatifinize kalmış bir durumdur diyebiliriz. Telefondan yapmanıza güvenlik nedeni ile izin verilmemektedir bizzat şubeden yazılı izin almanız gerekiyor. Aynı şekilde havale limitleri içinde geçerli olan bir durumdur. Şubeden başka bir yerde limit artırma işleminiz söz konusu değildir. Ama artık garanti cep şubesi kullanıyorsanız eft ve havale limitlerinizi dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Bu güzel zamandan tasarruf için güzel bir uygulamadır ve genel olarak herkese tavsiye ediyoruz. Yapmanız gereken tek şey cep telefonunuza garanti cep uygulamasını indirmektir.

Yorum Yap