Garanti Bankası Kredi Borcu Nasıl Ertelenir?

Posted on

Garanti Bankası, koşulsuz – şartsız kredi borcunuzu erteleyebileceğiniz bankalardan birisidir. Diğer bankalara nazaran uğraştırıcı işlemlere gerek kalmadan, yalnızca birkaç sözleşme ile kredi borcunuzu erteleyebilirsiniz.

Garanti Bankası yalnızca kredi borcu değil, aynı zamanda kredi kartı borcunuzun da ertelenmesine olanak tanımaktadır. Fakat bu işlemleri gerçekleştirebilmek için ne yazık ki mobil şube kullanılmamakta. Başvurular yalnızca şube ve müşteri iletişim merkezi ile mümkündür.

Garanti BBVA Kredi Erteleme

Corona virüsünün ekonomik etkilerinin azaltılması amacıyla Garanti Bankası, 30 Haziran 2020 tarihine erteleyebileceğini duyurdu. Açıklanan ekonomi paketinde; borçların koşul ve şart olmaksızın Banka şubelerinden ve müşteri iletişim merkezlerinden başvuru yapılacağı bilgisi yer aldı.

Garanti Bankası kredi erteleme işlemi; bütün kredi türlerini kapsıyor. Yani konut kredisi, araç kredisi ya da ihtiyaç krediniz varsa; kolay bir şekilde erteleyebilirsiniz. Buna ek olarak, var olan kredi kartı taksitleriniz ve borçlarınız da ertelenebiliyor.

Borçlarınızı ertelemeniz için 2 farklı yol bulunuyor, bunları sıralamak gerekirse;

1. Yöntem: Müşteri İletişim Merkezi

 • Öncelikle garanti bankası müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 333 hattını arayın.
 • Karşınıza çıkan sesli yanıt sisteminde; kredi işlemleri bölümüne giriş yapın.
 • Sizi karşılayacak olan müşteri temsilcisine gerekli bilgilerinizi verdikten sonra; kaç aylık erteleme yapacağınızı belirtin. Erteleme sonrasında yeni bir ödeme planı oluşturulacaktır.

2. Yöntem: Banka Şubesinden Kredi Borcu Erteleme

 • Garanti Bankası, corona virüs ekonomik etkilerini en aza indirgemek için hızlı kararlar alan ve uygulamaya koyan bankalar arasında yer alıyor. Kredi Borcu erteleme yollarından bir diğeri de; Banka şubesine giderek başvuru yapmaktır.
 • Garanti Bankası’nın size en yakın olan şubesine giderek; gişe işlemleri için fiş alın.
 • Ardından sıra size geldiğinde, banka personeline kredilerinizi ertelemek istediğinizi belirtin. Ödeme planı düzenlemesi, faiz eklemeleri, ertelenecek sürecin belirlenmesinin ardından; başvurunuz işleme alınacaktır.
 • Garanti bankası, genellikle bütün erteleme taleplerini kabul etmektedir.
 • Buna ek olarak, yalnızca Garanti BBVA kredi ertelemesi değil; aynı zamanda kredi kartı borcunuzu ve taksitlerinizi de ücretsiz bir şekilde erteleyebilirsiniz. Fakat dönem sonunda, faiz eklemeleri yapılacağını da unutmamanız gerekmektedir.

2 thoughts on “Garanti Bankası Kredi Borcu Nasıl Ertelenir?

 1. Ben yurt dışında mahsur kalanlardanım rusyanın sochi kentinde hanımım rus o gelemediği için bende kaldım garantiden ihtiyac kredisi kullanmıştım kredi kartı borcumda var 444 lü hatlardan bir türlü olmadı beceremedim düşmüyor yada 1 saat bekletiyorlar konturum da bitiyor yani olmuyor nasıl yapabilirim, ertelemeyi bilemedim.

  1. Merhaba, Garanti bankası önümzüdeki günlerde mobil bankacılı ve intenret bankacılığı ile kredi erteleme işlemlerini açacaktır diye düşünüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir