Kredi notu

Garanti BBVA Cep ile Kredi Notu Öğrenme

Günümüzde insanların anlık ya da uzun vadedeki kredi ihtiyaçları sürekli olarak artmaktadır. Bu durumu göz önüne alan banka sektöründe faaliyet gösteren kurumlardan olan T.C. Garanti BBVA Bankası A.Ş., müşterilerine kredi notlarını öğrenmeleri ile ilgili pratik ve esnek çözümler üretiyor. Bunlardan sonuncusu T.C. Garanti BBVA Bankası A.Ş. / İnternet Bankacılığı sistemi üzerinde yapılan kolaylık oldu.

Eğer T.C. Garanti BBVA Bankası A.Ş. müşterisi iseniz ve bu bankaya ait olan “İnternet Bankacılığı” uygulamalarını bilgisayarınız ya da cep telefonunuzda kullanıyorsanız Garanti BBVA Bankası kredi notu sorgulama yapmanız son derece kolay olacaktır. Bu size aynı zamanda özellikle iş yoğunluğunuzun bulunduğu zamanlarda vakit kazandıracaktır.

Garanti Bankası Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA Bankası kredi notu sorgulama için yapmanız gereken T.C. Garanti BBVA Bankası A.Ş.’ye ait İnternet Bankacılığı uygulamasını telefonunuza indirip bu sisteme banka müşterisi bilgileriniz ile giriş yapmanız. Bu sayede uzun banka kuyruklarında beklemeyecek, ofis ya da evinizde son ve güncel kredi notunuzu öğrenebileceksiniz.

Aynı zamanda Garanti BBVA Bankası internet adresi üzerinden de, internet bankacılığı sistemine aynı bilgileriniz ile giriş yapabilir ve Garanti BBVA Bankası kredi notu sorgulamanızı yapabilirsiniz. Bu aşamaya geldikten sonra eğer şirketiniz için giriş yapmak istiyorsanız Kurumsal İnternet Şubesi, bireysel olarak giriş yapmak istiyorsanız Bireysel İnternet Şubesi yönergelerini takip etmeniz gerekiyor. Sisteme bu yönergeleri takip ederek girdiğinizde karşınıza birçok yönlendirme bölümü gelecektir. Bu seçenekler arasından “Hesaplar ve Ürünler” yönlendirmesinden devam ederek, “KKB Raporlarım” seçeneğine ulaşmanız gerekmektedir. Bunun neticesinde kredi notu ve kredi risk raporu öğrenilebilmektedir.

Eğer daha önce herhangi bir kredi girişi yapmamışsanız ya da kredi bilgilerinize bu sistem üzerinden ulaşmaya çalışmadıysanız “KKB Raporunuz Bulunmamaktadır” uyarısı ile karşılaşmanız mümkün olacaktır. Eğer böyle bir uyarı ile karşılaşırsanız BAŞVUR seçeneğini seçip “Risk Raporuna ve Çek Raporuna” ve detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Risk raporu ile kolayca kredi kayıt bilgilerinizi, çek raporu ile de kolayca çek ödeme performansı raporlarınızı gözlemleyebilirsiniz.

Yorum Yap