Halkbank Borç Sorgulama İşlemi

Posted on

Günümüzde gelişen teknoloji tüm alanları etkiledi. Bilişim sektöründeki gelişimlerden faydalanan sektörlerin başında bankacılık geliyor. Bilişim alanındaki teknolojinin gelişmesiyle banka şubelerine giderek işlem yapmak tarihe karıştı. Bilişim sektöründeki gelişim bankaların müşterilerine başka alternatifler sunmasına imkan verdi. Banka şubeleri Artık bütün işlemleri telefon bankacılığı, internet bankacılığı, mobil bankacılık ve hatta ATM makinelerinden bile güvenli bir şekilde gerçekleştirmek mümkün. Neredeyse artık hiçbirimiz banka şubelerine gitmeden işlemlerimizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bir banka şubesinin önünden geçtiyseniz bu durumu fark etmişsinizdir. Eskiden banka şubelerinde uzun kuyruklar olur, bir fatura yatırabilmek için neredeyse yarım günümüz giderdi. Ancak günümüzde bir kaç basit işlemle fatura ödemeden şans oyunları ödemesine, havaleden EDT’ye, yatırım işlemlerinden borsaya kadar bir çok bankacılık işlemini oturduğumuz yerden gerçekleştirebiliyoruz.

Halk Bankası borç sorgulama işlemi nasıl yapılır.

Banka Şubesine Gitmeye Gerek Yok

Artık kredi işlemlerinde de yavaş yavaş bankaya gitmemize gerek kalmıyor. İnternet bankacılığı üzerinden gelir belgemize göre adımıza çıkan kredileri bir kaç tıklamayla direk hesabımıza aktarabiliyoruz. Bu sayede bankada onlarca kağıda imza atarak zamanımızı boşa harcamamış oluyoruz. Üstelik bankaların sunduğu bu hizmetler bu platformlarda ya ücretsiz ya da şubelerde alınan ücretlere göre daha makul şekilde oluyor. Örneğin bir havale işleminde şubeden işlem yaparken eğer iki hesap da aynı şubede değil ise yaklaşık 50-70 TL işlem masrafı alınırken internet ya da mobil bankacılıkta genelde ücret alınmamakta ya da bir kaç TL gibi komik rakamlar alınmaktadır.

Halk Bankası bilişim hizmetlerinde öncü bankalar arasında.

İnternet ve Mobil Bankacılık ile Sorgulama

Her bankada olduğu gibi Halk Bankası’nın da telefon, internet ve mobil bankacılık gibi işlem yapabileceğiniz platformları mevcut. Halk Bankasındaki kredi borcunuzu bu platformların herhangi birinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu platformlara alışık değilseniz ve hiç birini kullanmıyorsanız her an bir Halk Bankası şubesinden de Halk Bankası kredi borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Halk Bankasının telefon bankacılığı ile müşteri numaranız ve telefon bankacılığı şifrenizi girerek Halk Bankası kredi borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Aynı şekilde Halk Bankasının İnternet ve Mobil uygulamaları ile de yine müşteri numaranız ve internet/mobil bankacılık şifrenizle sisteme girip kalan Halk Bankası kredi borcunuzu sorgulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir