Hangi Bankada Altın Hesabı Açtırmak Avantajlı

Posted on

Bir çok yatırım aracı içerisinde güvenli liman yakıştırmasını en hakeden menkul değer altın. Günümüzde altın güvenli bir yatırım aracı olarak görülmeye devam ediyor. Altınları evde saklamak ve muhafaza etmek oldukça zordur. Kaybolma ve hırsızlık olaylarının artması aynı zamanda kuyumculardan alınan altında alım satımda yer alan komisyon farklarının çok olması bankaların altın hesaplarına olan ilgiyi arttırdı. Daha az komisyon işçilik eski tarihli altın gibi meseleler ile uğraşmadan isterseniz 0.01 gram dahi alabilme seçeneği sunan bankalarda altın hesabı açarak birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz. Birçok banka altın hesabı açan müşterilerine avantaj sağlamaktadır. Altın hesabı açtığınızda bankalar size şu avantajları sağlar:

  1. Ziraat Bankası Altın Hesabı

Vadesiz altın hesabı ve vadeli altın hesapları açabilirsiniz. Altın işlemlerinde herhangi bir komisyon ücreti ödemezsiniz. Böylece birikimleriniz kısa sürede çoğalır.

  1. Garanti BBVA Bankası Altın Hesabı

En çok tercih edilen banka altın hesabı garanti bankasının altın hesabıdır. Altın hesabınız karşılığında komisyon ödemeden TL ve dolar alabilirsiniz. Eski tarihli altın işcilik ücreti komisyon gibi ödemeler yapmadan birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz.

  1. VakıfBank Altın Çağı Hesabı

Vakıfbank altın hesabı ile gram bazında altın alabilirsiniz. Altın alım talimatı vererek altın düştüğü anda alım yapabilirsiniz. Böylece piyasayı takip etmeden uygun fiyata altın almış karlı çıkmış olursunuz. Aynı şekilde satış talimatı da vererek günlük dalgalanmadan faydalanabilirsiniz.

Vakıfbank altın hesabında da herhangi bir işlem ücreti ödemezsiniz.

  1. Şekerbank Altın Hesabı

Şekerbank altın hesabında 0.01 gram altın bile alabilirsiniz. Altın almak için illaki 1 gram altın parası biriktirmenize gerek yoktur. Hesabınızdaki bakiye ile altın alabilir birikim yapabilirsiniz.

  1. AlBaraka Altın Katılma Hesabı

Aldığınız altın 1000/1000 saflıkta görülür ve işcilik ücreti ödemesziniz. Altın hesabı için herhangi bir kesinti ve komisyon ödemeden birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz.

  1. Kuveyt Türk Altın Hesabı

Hesabınızda bulunan altınları küçük oranlarda çekebilirsiniz. Kur belirleyip o seviyeye geldiğinde banka tarafından otomatik bozdurma ve satın alma işlemleri yapabilirsiniz.

  1. YapıKredi (YKB) Altın Hesabı

Yapıkredi altın hesabında herhangi bir kesinti ve komisyon ödemeden altın alabilir birikimlerinizi çoğaltabilirsiniz. Altın alımlarını küçük oranlarda yapabilir dilediğiniz zaman bozdurabilirsiniz.

8. İş Bankası Altın Hesabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir