Hibe Desteği ile traktör almak

Posted on

Devletimiz esnaf olmak için işyeri açanı, hibe kredi ile hayvan olarak büyükbaş ( manda, inek, dana ) küçükbaş ( koyun, keçi ) kanatlı hayvan ( Tavuk, bıldırcın, hindi ) vb hayvan kredisi almak isteyenleri T.C. Ziraat bankası ile muhattap ederken, hibe traktör kredisi almak isteyen bireylerimizi ise TKDK ile IPARD programları ile olanak sunulmaktadır.

TKDK genel bir ifade ile, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun kısaltmasıdır. Bir çok ilimizde il koordinatörlükleri olan bu kurum, desteklenen bölgelerde hayvancılık veya çiftçilik işleri ile uğraş veren vatandaşlarımıza, hibe teşvikli traktör veya tarım makineleri, aletleri alımları için kaliteli destekler sunmaktadır. 2016 yılı itibarı ile hibe tarım aletleri teşvikleri ile desteklenen iller, aşağıda detaylı olarak aktarılmıştır.

Hibe Traktör Kredisi Desteklenen iller

Devlet hibe traktör kredisi olarak belirlediği illere alınacak olan traktörlerde, yalnızca %50’lik bir ödeme yapıyor. IPARD programı kapsamında faydalanarak %50 hibeli traktör veya tarım aletleri, makineleri almak isteyen çiftçilerimizin aşağıdaki listede yer alan illerde veya ilçelerinde kayıtlı olarak çiftçilik belgeleri olmaları istenmektedir.

Denizli, Çankırı, Elazığ, Giresun, Karaman, Erzincan, Kütahya, Kastamonu, Manisa, Muş, Mardin, Mersin, Uşak, Nehşehir, Amasya, Balıkesir, Afyon, Diyarbakır, Erzurum, Çorum, Isparta, Kahramanmaraş, Hayat, Kar, Malatya, Konya, Samsun, Ordu, Şanlıurfa, Sivas, Trabzon, Tokat, Ağrı, Aksaray, Van, Yozgat, Ardahan, Aydın, Ankara, Bursa, Çanakkale, Burdur,

Başvurular nasıl yapılır?

Devlet destekli traktör kredisi imkanlarını veren bir diğer diğer kamu kurumu da T.C. Ziraat bankasıdır. T.C. Ziraat bankası kayıtlı olarak çiftçilik yapan yani ÇKS belgesi olan çiftçilerimize 5 yıl geri ödeme imkanlı şekilde, düşük faizli kredi kolaylığı sunmaktadır. İster sıfır, isterse 5 yaşına kadar ikinci el traktör kredisi almak istediğiniz zaman, şartları sağlamanız durumda T.C. Ziraat bankasından uygun faizli traktör kredisini sizlere vermektedir. Üstelik az öncede belirtmiş olduğumuz gibi bu kredinin faizleri oldukça düşük tutulmuş ve sizlerin traktör alabilmesi için yeniden düzenlenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir