Genel

Hibe Kredileri Almak İçin Nereye Başvuru Yapmak Gerekir?

Devlet destekli kosgeb kredisi almak ve iş yeri kurmak isteyen girişimcilere 50 bin lira hibe kredisi verilecek. Kosgeb kredisi  almak için gerekli şartları tamamlamak ve kosgeb girişimcilik kurslarına katılmak gerekir. Kosgeb girişimcilik kursları sonunda projenizle birlikte bankaya gidip kredinizi kolayca alabilirsiniz.

Kosgeb kredisini almak için birçok şart vardır. Bu şartları yerine getirmeniz gerekir. Kosgeb kredisi için ilk şart yaş aralığıdır. Yaş olarak 18 den büyük olmanız ve 41 yaşından küçük olmanız gerekir. Yani yaş aralığınız 18-40 arası olmalıdır.

Kosgeb girişimcilik kursuna müracaat edebilmek için Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekir. Bu uygulama sadece Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına özel yapılmakta olup Suriyeliler bu paketten faydalanamaz.

Kosgeb başvurusu için bölgenizde il ve ilçe şube müdürlüklerine başvuruda bulunmanız gerekir. Başvuru için yeterli şartlar ve olgunluğa sahip olanların başvurusu onaylanacaktır. Uygulamalı girişimcilik eğitimi ile bu krediyi kullanmaya hak kazanabilirsiniz.

Kosgeb girişimcilik kursunun açılabilmesi için en az 20 kişilik bir katılımın olması gerekir. Yeterli katılım sağlanması durumunda bireylere girişimcilik eğitimi verilir. Bu eğitimde kişi üretim faaliyetlerini nasıl yapacağı, çalışma planı ayarlama, bütçe ayarlama, paraz araştırması yapma, kriz durumlarına acil müdahale edebilme gibi konularda eğitimler verilir. Eğitim sonunda katılımcılara katılım belgesi verilir. Bu belge ile birlikte bir proje hazırlamanız istenir. Hazırladığınız proje ile kosgeb 50 bin liralık krediyi kullanabilirsiniz.

50 bin TL hibe kredi evrakları

Kurs bitiminden sonra kredi tahsilatı için evrak hazırlamanız gerekir. İlk evrağınız kosgeb kurs bitirme evrakınızdır. İş yerinizi kosgeb veri tabanına kayıt etmeleri gerekir. İş plan projesi de hazırlamanız istenir. İş planı olmayan yatırımcılara kredi verilmeyecektir. Bu yüzden uygulanabilir gerçekçi bir projeniz olması gerekir. Çektiğiniz krediyi de bu proje üzerinde harcayıp faturalandırmanız istenecektir.  İş proje örneklerinin nasıl hazırlandığı konusunda internet üzerinden derin araştırmalar yaparak size uygun iş alanından plan örneklerine bakarak kendinize bir iş planı hazırlayabilirsiniz. Nüfus cüzdanı iş plan örneği ve kurs katılım belgesi ile birlikte kredi başvurularınızı yapabilirsiniz.

Yorum Yap