HSBC Vadeli Hesap nasıl açılır

HSBC Vadeli Mevduat Hesabı

Posted on

Vadeli hesap, her gün faiz işleyen bir hesap türüdür. Bu hesapta bulunan para günlük olarak faize tabiidir. Vadeli hesap genellikle 1 ile 739 gün arasında bir süreyle aktif olur. Banka şubesine başvurarak bu süre arasında bir periyotta işleyecek hesap açtırabilir ve paranızın bu hesapta değerlenmesini sağlayabilirsiniz.

HSBC Vadeli Hesap Nasıl Açılır?

HSBC vadeli hesap nasıl açılır için 10 TL gibi bir ücreti bulunmaktadır. Hesap açma süresi de 1 ile 739 gün arasında belirlenebilir. Vadeli hesabınızda bulunan para bu süre boyunca faiz alacaktır ve hesapta ne kadar uzun süre kalırsa getirisi de o kadar fazla olacaktır. Faiz oranları hakkında bilgi almak için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Vadeli hesapta yer alan para yalnızca vadenin sona erdiği tarihte çekilip kullanılabilmektedir. Hesabı bunun dışında herhangi bir kredi ya da bankamatik kartıyla senkronize etmek mümkün değildir. Vadeli hesapta bulunan bakiye herhangi bir şekilde alışverişlerde kullanılamaz, bununla fatura ve kira gibi ödemeler gerçekleştiremez. Bu para vadesiz hesaba aktarıldığında faiz işlemeye devam etmez.

HSBC Vadeli Hesabı Farklı Alanlarda Kullanabilir miyim?

HSBC Bankası’nın vadeli hesap seçeneklerinden yararlanmak oldukça kolaydır. Eğer belgeleriniz bankada eksiksiz şekilde bulunuyorsa internet şubesinden, müşteri hizmetlerinden veya bankanın müşterileri için tasarladığı mobil aplikasyondan vadeli hesap başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için herhangi bir kredi notu vs. gerekmemektedir. Eğer HSBC müşterisi değilseniz vadeli hesap açtırmak için önce vadesiz hesabınızın bulunması gerekir.

Vadeli hesap açtırmış olmanız, düzenli ve yatırımlarınızı artırarak ilerleyecek bir skala izlemenizle gerçekleşecektir. Vermiş olduğunuz tarih boyunca hesabınıza dokunmamanız, ilerleyen dönemlerde çok büyük artılara dönüşecektir. Bankanız tarafından işlenecek olan faiz sonucunda, memnun kalacağınız rakamlara ulaşmanız çok kolay olacaktır. HSBC vadeli hesap müşterileri, her zaman için daha fazla kazanç elde ederek yollarına devam etmektedirler.

HSBC Vadeli Hesap Açtırmanın Avantajları Nelerdir?

Vadeli hesap açtırmanın birçok açıdan faydalı olacağını belirtmek gerekir. Örneğin ileriki zamanlarda yapacağınız yatırımlarınız için bu şekilde fon oluşturabilirsiniz. Birikimlerinizi vadeli hesabınıza yatırdığınızda sürekli olarak faiz işleyecektir. Vadeli hesabınız ekonomik zorluk yaşadığınız zamanlarda yardımcı olacaktır. Ayrıca bu hesabı göstererek konut kredilerinden ve diğer kredilerden de yararlanma şansınız yüksektir.

Uluslararası alanda en prestijli finans kuruluşları arasında yer alan HSBC vadeli hesap seçenekleriyle müşterilerine büyük bir hizmet veriyor. Bu banka üzerinden hesap açtırarak birikimlerinizin emin ellerde değerlenmesini sağlayabilirsiniz. Türk Lirası, Avro, Dolar, Sterlin, Yen gibi farklı para birimleri için HSBC vadeli hesap nasıl açılıröğrenebilir ve elinizde bulunan birikimlerin yalnızca bir hesapta durarak değerlenmesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir