İhtiyaç kredisi faiz oranları güncel

Posted on

Bazı durumlarda nakit ihtiyacı içerisine giren bireyler bankaları tercih ederler ve aynı zamanda bankaların faiz oranlarını sıkı takip ederler. Böylelikle de en uygun veren banka bulunacak ve ödeme planları oluşturularak en tasarruflu şekidle krediler çekilecektir. 2017 ekim güncel verilerine göre en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar konusunda, sizlere İş Bankası’nın ön plana çıktığını aktarabiliriz.

Güncel faiz oranları ve vadeler

10 bin TL ihtiyaç kredisi çekecek ve 18 aylık bir ödeme planı ile geri iade edecek olan müşterilere en uygun seçenekleri %1.61 faizi ile Türkiye İş Bankası sağlamaktadır. İş Bankası’nda kredi çekecek olan kişiler her ay 641 TL gibi bir ödemeyi gerçekleştireceklerdir. Aynı krediden QNB Finansbank ile yararlanacak olan kişiler de 18 aylık vadede %1.39 faiz oranı kapsamında 648 TL gibi bir ödeme planı kapsamında kendini göstereceklerdir. Bu tür ihtiyaç kredisi seçeneklerinde en yüksek faiz oranları ile gündeme gelen bankalar ise %1.79 oranı ile Garanti Bankası ve %2.29 faizi ile Aktif Bank’tır.

Geri ödeme planlamaları

Herhangi bir ihtiyacınızı gidermek adına çekme talebinde bulunacağınız bu tür kredi seçeneklerini her banka sağlayacak ancak; ödeme planınızı ortaya çıkaracaktır. Talep ettiğiniz meblağı daha yüksek fiyatlarda geriye de ödeyebileceksiniz. Örneğin İş Bankası’ndan az önce belirttiğimiz 10 bin TL’lik ihtiyaç kredisini çekmeniz halinde 11.553 TL olarak taksitli bir biçimde geriye ödeme durumu söz konusu olacaktır. Faiz ve vergi dahilinde ortaya çıkacak olan bu fark; TEB’de ise 11.648 TL gibi bir rakamın toplam olarak ödenmesi durumu ile söz konusu olacaktır.

İhtiyaç kredisi olarak 10 bin TL’yi bu kez 48 ay vade ile hesaplamayı deneyelim. Faiz oranlarında hiçbir şey değişmeyecek olsa da bu oran kapsamında daha uzun bir ödeme planına dahil olduğunuz için anaparayı daha yüksek bir meblağ olarak ödeyeceksiniz. İş Bankası %1.29 faiz oranı ile yeniden gündeme gelecek olsa da uzun vadede ödeneceği için 14.297 TL gibi bir meblağ ortaya konulacaktır. TEB için de geçerli olacak ve değişmeyecek olan %1.39’luk oran kapsamında ise 14.982 TL gibi bir meblağ söz konusu olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir