İNG Bankası E Turuncu Hesap ve Özellikleri

Posted on

Günümüzde insanlar paralarını bankada tutmakta ve yatırımlarını da bankalar aracılığı ile yapmaktadırlar. Daha güvenli gördükleri bankalar rekabet ortamına girdiğinden kendileri için en avantajlı olan bankayla çalışmayı tercih etmektedirler. İnsanlar genel olarak mevduat hesabı tercihlerini yüksek faiz vermekte olan bankalardan yana  kullanmaktadır. Mevduat hesaplarına yüksek faiz oranları veren bankalar arasında olan İNG Bank, müşterilerine çeşitli avantajlar sunan bir bankadır. Bir çok uygulaması ile müşteri memnuniyeti ilkesiyle çalışan banka turuncu hesap adındaki mevduat hesabıyla öne çıkmaktadır. Bu yazımızda İNG Turuncu Hesap ile ilgili araştırma yaptık. İNG turuncu hesap nedir ve avantajları nelerdir gibi sorulara cevaplar verdik. İNG turuncu hesap ile ilgili aradığınız her şeyi yazımızda toplamaya çalıştık. Yukarıdaki soruların cevaplarına ayrıntılı bir şekilde yazımızdan ulaşabilirsiniz.

ING  e-Turuncu Hesap ve Özellikleri

Bankanın reklamlarında da ön plana çıkardığı İNG Turuncu hesap; Türk Lirası, Dolar ve Euro gibi döviz cinside dahil birikimlerin yapıldığı bir mevduat hesabıdır ve bu kampanyaya bağlı olarak e turuncu hesap adı altında, bazı teşvik edici kampanyalar ve olanaklar sunuluyor. Bu çerçevede E Turuncu hesap özelliklerini sizlere aktaralım.

  • E turuncu hesap için İng hoşgeldin faiz kampanyası dahil ediliyor. Bu kampanya 1 yıl süre için olup daha önce turuncu hesap açılışı yapmayan müşteriler için geçerli kılınmıştır.
  • E turuncu hoş geldin faiz oranları piyasada olan değişimlere göre farklılık gösterir, böylece paranız piyasa şartlarına göre belirlenmiş ve değişim görmüş olur.
  • Kampanya sonrasında hesaplara avantajlı olarak günlük faiz işlemesi yapılıyor.
  • E turuncu hesaplar internet üzerinden aktif ediliyor ve şubelerden e turuncu hesap açılmıyor.
  • E turuncu hesaptan havale ve EFT yapılabiliyor fakat otomatik ödeme talimatı gibi durumlar olmuyor.
  • İng hoş geldin faizlerinin üst limitleri 500.000 TL, 250.000 USD, 250.000 EUR olarak işleme alınmaktadır. Yatırılan para bu tutarları geçerse eğer, artan kısım için daha düşük faiz uygulaması yapılıyor.
  • TL için e turuncu hesap yıllık faiz oranı %11,5 olarak işleme alınır. 500.000 TL üzerinde bir para yatıracaksanız; 500.000 TL’sine yıllık %11,5 faiz uygulaması yapılır ve geri kalan kısmına ise %4 yıllık faiz eklenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir