İnternetten Vergi Borcu Ödeme

İnternetten Vergi Borcu Ödeme

Bilindiği üzere vergiler, her T.C vatandışının verme zorunluluğu olan ödemelerdir. Devletin kalkınması ve ekonomiye katkıka bulunulması için verilen bu vergi ödemeleri, bir çok yoldan teslim alınmaktadır. Ödeme gücüne, gelir göre belirlenir ve bu vergilerin ödenmemesi durumunda, bir çok cezai işlem, bireyi bekler. Bu kondua devletin elinde tam yetki vardır ve olay hapis cezalarına kadar uzayabilir.

Bilindiği gibi vergi daireleri, günün her saati dolu olan ve sıra beklemesi gereken alanlardır Artık teknolojinin de çağımıza gelmesiyle beraberbu soruna tamamen çözüm üretilmiştir diyebiliriz. Gelir İdaresi Başkanlı’ğının çıkardığı uygulama ile, tek bir işlem ile vergi borçlarınızı ödeyebileceksiniz. Üstelik hiç bir masraf çıkmadan, ödemeleriniz kısa bir süre içerisinde onaylanmaktadır

İnternet Vergi dairesi adı altında verilen bu hizmet, tüm T.C vatandaşları için geçerli kılınan bir durumdur Ortada ayrıcalık veya şart yoktur ve T.C kimlik numarasıyla giriş yapılmasıyla birlikte, borçlar  ödenmektedir. Gelir İdaresi başkanlığının sunmakta olduğu bu yararlı hizmet kısa sürede bir çok insana ulaşmıştır ve artık hayatımızın adeta parçası durumuna gelmiştir. Bu hizmet adı altında işlemlerinizi yapmanız için, izlemeniz gereken bir kaç adım olduğunu aktarabiliriz.

GİB İnternet Vergi Dairesi İle Vergi Borcu Ödeme

GİB üzerinden cep telefonlarından veya bilgisayarlardan bu hizmeti günün her saati alabilirsiniz. İlk olarak sisteme giriş yapmanızın devamında, ekranda Vergi Borcu ödeme alanını görmeli ve bu alana geçiş yapmalısınız. Daha sonra ekrana T.C kimlik numarasının isteneceği bir ekstra alan gelir ve dilerseniz bu alanın yanında yer alan mobil imza işlemi ile sisteme girebilirsiniz. Daha sonra borcunuzu öğrenmeniz ile, banka aracılığı ile öde alanı gelir. Bu alandan sonra çalıştığınız bankayı seçebilir ve o bankaya yönlendime yapılırsınız. İşte GIB üzerinden vergi borcu ödemek, bu kadar kolay bir işlemdir

Online PTT Hizmetleri İle Vergi Borcu Ödeme

PTT şubelerine gitmenize gerek kalmanada borçlarınızı, günün her saatinde ödeme kolaylığı vardır. Hiç bir ek güvenlik işlemi yapmadan, şubeye girebilir ve borç sorgulama ekranına girebilirsiniz. Bu alanda borçlarınız detaylı olarak listelenecektir. Eğer PTT hesabınızda para varsa; o anda ödeme yapma kolaylığı vardır. Fakat yoksa ödemelerini bankanıza yönlendirerek, işlemlerinizi sonlandırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir