Genel

İş Bankası Altın Hesabı Avantajları

İş Bankası Altın Hesabı, birikimlerini altın olarak değerlendirmek ve bunu da banka aracılığıyla yapmak isteyenlerin en çok kullandıkları hesap türü olarak son yıllarda dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır. İş Bankası altın hesabı açtıran müşteriler ister vadeli altın mevduat hesabı, ister vadesiz altın mevduat hesabı tercih ederek birikimlerini altın olarak değerlendirebiliyor. Böylece fiziksel altınlarda en sık rastlanan çalınma ve kaybolma gibi olumsuz durumlar ortadan kalkmış oluyor.

İş Bankası altın hesabı ve avantajları nelerdir hep beraber bir göz atalım. Vadesiz altın hesabı açtırmak için şubelere gitmeye gerek kalmaksızın internet şubesi veya iş cep aracılığıyla altın hesabınızı kolaylıkla açarak anında işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Altın Hesabının Avantajları

Altın hesabınızın açılması ile birlikte 0,01 gramlık altınlar halinde yatırım yapabilirsiniz. Üstelik alım satım esnasında herhangi bir ücret alınmayıp, doğrudan kazançlarda vergi kesintisi de yapılmamaktadır.  Vadeli altın hesabı için banka şubeleri veya internet şubesi  ile mobil şube üzerinden işlem yaparak 6 aydan 1 yıla kadar vadelendirebilirsiniz. Bu hesapta minimum 10 gram ile hesap açabilirsiniz. Hesabınızın açılmasından sonra 0,01 gramlık altınlar halinde yatırım yapabilirsiniz. Vadesiz TL hesabınızdaki ve vadesiz altın hesabınızdaki birikimlerinizi vadeli altın hesabınıza aktarabilirsiniz. Bu hesapta biriken altınlarınızla hem altının yükselmesinden hem de faiz getirisinden kazanç sağlayabilirsiniz. Vade sonunda faizden kazanılan miktar üzerinden % 15 oranında Stopaj olarak bilinen MSİGV kesintisi yapılır.

Yorum Yap