İş Bankası EFT Ücretleri ve Güncel Veriler

Posted on

Türkiye’nin bankacılık sektöründe yer alan köklü bankalardan bir tanesi de İş Bankası’dır. İş Bankası birçok banka gibi müşterilerine sektör ile ilgili kaliteli hizmet vermeye devam etmektedir. Bankanın verdiği hizmetlerin başında ise, havale ve EFT gibi para transferleri yer alıyor. Banka müşterileri bu para transferi yöntemlerini kullanarak, karşıdaki kişilere rahatlıkla para gönderebiliyor.

Bu konuda banka müşterilerinin merak ettiği en önemli soruların başında İş Bankası’nın bu işlemler için ne kadar ücret aldığıdır.  EFT ve havale ücretlerinin ne kadar olacağı, banka müşterileri açısından büyük bir önem taşıyor. Çünkü bankanın hizmetlerinden yararlanan banka müşterileri, ne kadar kesintilerin olacağını merak etmektedir.

Şubeden para transferlerinde ücret

İş bankası müşterileri Şube üzerinden havale yapacak ise hesaptan hesaba  35 TL, hesaptan isme 45 TL – 520 TL arasında bir ücret ödeyeceklerdir. EFT ile para transferi yapacak kişiler ise,  hesaptan hesaba seçeneğini kullanırlar ise 55 TL, hesaptan isme seçeneğini kullanırlar ise 55 TL ile 525 TL arasında ücret ödeyeceklerdir .

İnternet bankacılığı ile para transferlerinde ücret

İş Bankası internet bankacılığı , işcep, işpad ve iş wap kanalları ile yapacağınız EFT işlemleri için tahsis edilen ücret, 6.50 TL  olarak belirlenmiştir. Ayrıca eğer geç eft gibi bir durum ortaya çıkarsa, bu tutar 9.50 TL’ye çıkıyor. Aslında en çok merak edilen soru da budur. Çünkü teknoloji çağında olmamızdan dolayı, herkes işlemlerini mobil bankacılık ile yapıyor ve doğal olarak kafa karışıklığına neden oluyor.

Telefon bankacılığı ile yapılan para transferlerinde ücret

İş Bankası telefon bankacılığı ile yapılan transferlerde, 7.5 TL ücret alınmaktadır.

Çağrı merkezi ile para transferlerinde ücret

İş bankası Çağrı merkezi üzerinden yapılacak olan EFT işlem ücreti 70 TL olarak belirlenmiştir.

Bankamatikten para transferlerinde ücret

İş bankası bankamatiklerinden yapacağınız EFT işlem ücreti ise 16 TL olarak netlik kazanmıştır. Ayrıca bu tutar, gönderdiğiniz tutara bağlı değildir. 10 TL ‘de göndermek istiyorsanız bile, sizlerden 16 TL talep edilir veya 1.000 TL göndermek istiyorsanız, 16 TL durumu değişmez. Geç Eft durumunu var ise, bu tutar 20 TL olarak belirlenmiştir.

Yukarıda yazan fiyatlar, tamamen 2019 yılı için geçerli kılınmıştır. Buna ek olarak İş bankası maaş hesaplarından veya belirli müşterilerden bazı durumlarda EFT ve transfer ücreti almıyor. Bu konu ile ilgili bankanızdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Görüldüğü gibi internet bankacılığı ile veya telefon bankacılığı ile EFT işlem ücretleri daha uygundur. Eğer bu kanallara erişiminiz yok ise ATM’den EFT işleminizi gerçekleştirmek yararınıza olmaktadır. Mecbur kalmadıkça, şubelerden transfer yapmanızı önermiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir