Kredi kartları

İş Bankası Kredi Kartı Takibi Nasıl Yapılır?

İş Bankası müşterilerine 4 farklı yoldan kredi kartı vermektedir. Banka şubelerinden, İnternet üzerinden, telefon bankacılığından ya da online bankacılıktan bu 4 farklı yoldan sizlerin en çok ihtiyacı olan kartları seçebilirsiniz. Bu kartların özellikleri de birbirinden farklılık göstereceği için, doğru kartı yani sizlere uygun kartı seçmenizi öneririz. Yalnız bu kartlardan İş’te Üniversiteli olan kartı kullanmak için öğrenci olma şartının olduğunu söylemek isteriz. Daha sonra kimlik bilgilerinin girilmesinin ardından eğer banka açısından da yasal bir sıkıntınız yoksa, başvuru yaptığınız kartı hazırlama sürecine tabi tutacaktır.

İş Bankası Kredi Kartı, adresime ne kadar zamanda gelir?

Evet, bu başlık acil işi olmayan kişiler için geçerli. Kartın başvuru esnasındaki adrese teslim edilmesini istiyorsanız, bu süre genel olarak değişebiliyor.  İş Bankası kredi kartınız da maksimum 28 gün içerisinde belirtilen sürede sizlerin adresine gönderilecektir. Bulunduğunuz şehir de teslim süresinde önemli bir öneme sahip. Kırsal bir yerde oturmanız ise, teslim süresini en az 3-5 gün uzatabilir.

İş Bankası kredi kartımın elime ulaşma süresi ne kadardır?

Kredi kartı başvurusunun ardından banka 3 farklı şekilde işlem yapıyor. Birincisi kişinin ev adresine kartın basılarak gönderme sürecidir. Bir diğeri ise iş yeri adresine gönderim yapmaktır. 3. durum ise en yakın banka şubesine göndermektir. Peki, başvurunun ardından İş Bankası Kredi Kartı kaç günde elimize ulaşıyor?Bu sorunun cevabını 2 farklı şekilde vermek mümkündür.

Eğer kişi, İş Bankası Kredi Kartını banka şubesinden almak isterse en geç 10 gün içerisinde kart şubeden teslim alınabilir. Kişi, mesai saatlerinde ilgili banka şubesine bizzat giderek adına düzenlenmiş olan kredi kartını, kimliğini göstererek alabilir. Eğer kişi banka şubesine değil de ev ya da iş adresine istediyse, bu noktada süreç daha farklı olabilir.

Çünkü banka, o anda hangi firma ile anlaşmışsa kartı onlar sizlere getirecektir. Bu da sürecin biraz uzamasına sebep olmaktadır. Yani mesela sizlere 1 hafta içerisinde geleceği yerine veya 5 gün civarında, bu şirketler 10 gün sonra getiriyor. Dağıtıcı firma tarafından gerçekleştirilecek olan teslimat maksimum 28 gün sürer gibi bir anlaşma yapıyor ama genelde 10 günde geliyor. Eğer dağıtım işlemi tamamlanmadıysa ve bu süre de dolduysa, kredi kartı şubeye gönderilir. Eğer kart sahibi banka şubesine bizzat giderse kredi kartını hızlı şekilde alabilir. Bu şekilde kredi kartı almak gerçekten uzun bir zaman geçmesine neden olur.

Yorum Yap