İş Kurmak İsteyen Bayanlara Kredi

Posted on

Bayanların ekonomik yaşamda daha aktif rol almalarını sağlamak amacıyla sunulan destekler, bir yandan piyasadaki bayanların sayısını arttırırken diğer yandan ekonomik düzeni harekete geçirmeyi sağlıyor. Türkiye’de güçlü firmaların çoğunda aktif olarak yer alan bayan yöneticiler, bayanların istediklerinde ne kadar başarılı olabileceklerinin en net göstergesi. Kendi işini kurmak isteyen bayanlar, büyük firmalarda yönetici olarak çalışan bayanların başarı hikâyelerinden esinlenerek harekete geçmekte. İş kurmak isteyen bayanlara kredi veren vakıf, dernek ve bankalar, bayanların piyasada daha aktif rol almalarını sağlayan etkenlerden bazılarıdır.

TEB’ den kadın girişimciler için kredi

TEB, kadın girişimciler için kredi projesiyle kadınların iş yaşantısında etkin rol almalarını sağlıyor. ‘’İş Hayatında Kadın’’ adlı özel projesiyle iş kurmak isteyen kadınlara kredi veren TEB, yöneticisi kadın olan ve aktif olarak çalışan işletmelere de destek oluyor. Aktif büyüklüğü 50 milyon TL’nin altında ve en fazla 250 işçiye sahip işletmeler, TEB İş Hayatında Kadın projesinden yararlanabiliyor. Üstelik bu projeye müdahil olmak için teminat ve kefile gerek yok. Yalnızca TEB şubelerinden birine giderek doğrudan başvuru yapmanız gerekmekte. İş kurmak isteyen bayanlara kredi verirken eldeki projeyi inceleyen TEB, hâlihazırdaki işletmelerde ise faaliyet alanına ve genel özelliklere odaklanmakta. Uygun bulunan adaylar, TEB İş Hayatında Kadın projesinden yararlanabiliyor.

Ziraat Bankası’ndan iş kurmak isteyen bayanlara kredi

Ziraat Bankası, kadın girişimcilere özel hazırladığı kapsamlı bir projeyle büyük dikkat çekiyor. Kendi işini kurmak isteyen bayanlara kredi hizmeti sunan Ziraat Bankası, diğer bankacılık hizmetlerinin de bulunduğu özel bir kadın girişimci destek paketi hazırladı. Bu pakette kart aidatı olmayan kartlardan özel fiyatlamaya sahip dış ticaret kredilerine, ücretsiz havale ve EFT limitlerinden POS cihazı indirimlerine kadar her şey var. Üstelik iş kurmak isteyen bayanlara kredi hizmeti de sunan Ziraat Bankası, 60 aya kadar artan vade seçenekleriyle büyük ilgi görüyor. Ziraat Bankası kadın girişimci destek paketine başvuruda bulunmak için Ziraat Bankası şubelerine uğrayabilir, bu şekilde başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir