İşyeri Kredisi veren bankalar

Posted on

İyi bir fikriniz ve planınız varsa eğer, iş kurmak sizler için gerçekten iyi bir tercihtir. Bununla beraber dikkate almanız gereken önemli hususlar vardır ve bunlardan bir tanesi de sermayedir. İş kurmak istiyorsanız fakat yeteri kadar sermayeniz yoksa, bu makaleyi okuyarak bankalardan iş kurma kredisinin nasıl alınacağı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Girişimcilerin çoğu ve hatta profesyoneller bile yeyeni bir iş kurmak ve hayata atılmak için, yeteri kadar sermayeye ihtiyaç duyar ve bankalara doğru bir yönelme gösterir. Fakat gözden kaçan bir nokta vardır.

Bankaların hemen hepsi iş kurma kredisi veriyor. Önemli olan ne kadar kredi için ne kadar faiz ödendiği konusu olmaktadır Bunun için devlet bankaları (halk bankası ve ziraat bankası) başta olmak üzere tüm bankalara detaylı olarak araştırmanızı öneriyoruz. Fakat bizler sizleri yormadan hangi bankalar iş kurma kredisi verdiği hakkında detaylı araştırma yaptık ve yazımız üzerinde sizlere aktardık.

Yapı kredi: Sermaye ihtiyacınızı karşılamak adına verilen krediler genel olarak 36 ay olarak verilir. 3 ayda 1 öde gibi farklı ödeme seçenekleri de sizlere sunulur.

QNB Finansbank: Daha çok genç girişimcilerle kadın girişimcilere destek veren banka, işyeri açma konusunda oldukça avantajlı kredileri aktif etmektedir.

Halk bankası : Devletin Kosgeb programı ile beraber bu bankadan kuracağınız işe bağlı olarak hibe veya düşük faizli kredileri kullanabilirsiniz.

Ziraat bankası : Daha çok tarım ve hayvancılık ile alakası olan kredilerde öne çıksa da, girişimcilere özel oldukça avantajlı kredielr verilmektedir.

İş bankası : Yeni iş kuracaklara işyeri açma kredisi adı altında 60 aya kadar kredi verilmektedir.

İş kurma kredileri nasıl alınır?

Ne tür bir iş kurarsanız kurun, işleve geçebilmek için yeteri kadar sermayeye ihtiyaç duyacaksınız. İş kurarken sermaye bulmak her girişimcinin başını fazlasıyla ağırtan bir durumdur. İş kurmak için sermaye bulmanın en iyi ve kolay yolu ise, bankalardan kredi alarak bu işe girmektedir. Yukarıdaki bankalardan bilgi alarak, ihtiyacınız olan kredileri almanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir