Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Posted on

Kredi verilirken bankaların farklı türden şartları olabiliyor. Bu şartlar bazı durumlarda kişiye göre değişebilmekte olup, bu değişkenlik ile beraber farklı durumlar da eş zamanlı olarak doğabiliyor. Örneğin kredi notu düşük birisi, kefil göstermek zorundadır. Ancak genel itibariyle son 1-2 yıldır bankaların kredi başvuruları konusunda oldukça esnek olduğunu, özellikle kefil konusundaki isteklerin son bulduğunu söyleyebiliriz. Şimdi siz değerli okurlarımız için, kefilsiz kredi veren bankaları aktaracağız.

Bankalar Nasıl ve Neye Göre Kefil Talep Eder?

Bankaların sizden kefil talep edip etmeyeceği hakkında, bazı araştırmaları vardır. Bu unsurların başında elbette tahmin edildiği gibi, kredi notu gelmektedir. Bankalar daha önceki uygulamalarında kişilerin aylık gelir durumu, kefil durumu gibi şeylere bakıyorken kredi notu uygulmasıyla beraber sadece kredi notuna bakıyorlar. Kredi notu konusunda herhangi bir problemi olmayan kişilerin ise; kbankalar üzerinden kredi alması çok kolay bir durum oluyor. Ancak kredi notunuz herhangi bir problem varsa veya gelir konusunda bir problem görülüyorsa, sizlerden kefil istenebilir.

Hangi Bankalar Kefilsiz Kredi Veriyor?

Özel ve kamu bankalarının çoğunun bireysel, taşıt ve konut kredilerinde aranan şartları oluşturduğu zaman, kefil aramadıklarını söylemek isteriz. Kefilsiz kredi veren bankalar ve 10 bin TL 48 ay vadeli tekliflerini sizler için tek tek ele alacağız ve en uygun olanları sizler çıkarabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kefilsiz Kredi

Ziraat Bankasından kefilsiz olarak kredi çekmek isteyen bireylerin 10 bin TL 48 ay vadeli teklifte; faiz oranı yüzde 1,24 olarak karşımıza çıkıyor. Bu faiz oranı üzerinden aylık taksitleriniz ise 293 TL civarında oluyor.

Vakıfbank Kefilsiz Kredi

Vakıfbank ‘ın 10 bin TL 48 ay vadeli kefilsiz olan kredilerinde ise;  faiz oranı yine yüzde 1,24 olurken, aylık taksitler ise 293 TL civarında oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir